Gazdaság MTI-OS 2014. december. 03. 16:59

Magyarország a Déli Áramlat helyett most már a Déli Folyosót akarja

Oroszország Déli Áramlattal kapcsolatban hozott döntése után Magyarországnak további lehetőségek után kell néznie – írta a Külgazdasági és Külügyminisztérium egy közleményben. Mikola István államtitkár már hétfőn tárgyalt az EU által is támogatott Déli Folyosó gázvezeték kiépítéséről.

Közleményt adott ki szerdán a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) arról, hogy Mikola István biztonságpolitikai és nemzetközi együttműködésért felelős államtitkár hétfőn Athénban a Déli Folyosó gázvezeték kiépítéséről tárgyalt. A tárgyaláson Görögország, Bulgária és Románia képviselői vettek részt.

Oroszország Déli Áramlattal kapcsolatban hozott döntése után Magyarországnak további lehetőségek után kell néznie, hogy hazánk biztonságos energiaellátását hosszú távon meg lehessen oldani. Ezek között kiemelt helyen szerepel az Azerbajdzsánból a Déli Folyosón keresztül érkező gáz Közép-Európába juttatása – olvasható a KKM közleményében.

Mikola István
Szemerey Bence

A folyosó egy reális, középtávon kivitelezhető, és finanszírozás szempontjából is életképes projekt, amely dedikált nagyvezeték építése helyett a meglévő vezetékek összekötését és a hiányzó infrastruktúra kiépítését valósítaná meg.

A folyosó koncepciója élvezi az EU támogatását, megjelent többek között az uniós állam- és kormányfők által elfogadott 2014. márciusi európai tanácsi következtetésekben. A görög-bolgár-román-magyar gázfolyosónak kiemelt szerepe van az EU forrásdiverzifikációja szempontjából – írta a KKM.

Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfő este jelentette be, hogy nem építik meg a Déli Áramlat gázvezetéket, amelyet Magyarország az EU-s ellenszélben is támogatott.

zöldhasú
Hirdetés
Gazdaság Sztojcsev Iván 2025. január. 08. 11:41

Lázár bejelentette: 20 perc késés után visszajár a vasúti jegyár fele, buszt küldenek nyáron a vonat helyett, ha nincs klíma

Tíz vállalással indította el Lázár János az évet: a miniszter bejelentette, hogy júniustól 20 percnél nagyobb késés után visszajár a jegyár fele, buszos rásegítéssel készülnek a nyári főszezonra, és mellékesen azt is elmondta, hogy decemberben a GYSEV-ben még nagyobb tulajdonrészt szerzett a magyar állam, úgyhogy több dunántúli megye teljes hálózatát átadják.