Orbánék óriási privatizációra készülhetnek, titkolják, mit adnának el
Csak az ügyletek lezárása után hozza nyilvánosságra a kormány, hogy milyen állami vagyonelemek értékesítéséből származhat jövőre 169 milliárd forint bevétel a büdzsében – válaszolta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a Napi Gazdaság kérdésére. A napi.hu korábban azt írta, ilyen mértékű privatizációra a ferihegyi reptér 10 évvel ezelőtti eladása óta nem volt példa.
Az állami vagyonnal kapcsolatos, jelentős összegű értékesítési és hasznosítási bevételek az állami tulajdonú vagyonelemek értékesítéséből, illetve hasznosításából származnak – közölte az NGM a Napi Gazdaság érdeklődésére. Jelenleg is folyik a tervek kidolgozása, ezért többet az NGM nem akart közölni, nehogy ezzel rontsák az állam alkupozícióit.
A lap azután kérdezett rá a részletekre, hogy a napi.hu szerdán azt írta, titokzatos 169 milliárd forintos állami vagyonértékesítési bevétel szerepel a 2015-ös költségvetésben, ilyen mértékű privatizációra pedig a ferihegyi reptér 2005-ös eladása óta nem volt példa. A portál hozzátette, a költségvetésből nem derül ki, hogy mit adnának el, ha viszont a titokzatos privatizációs ügylet nem jön össze, az óriási lyukat üt a 2015-ös költségvetésen.
Ezt a Magyar Nemzeti Bank (MNB) is szóvá tette csütörtökön. A jegybank a 2015-ös költségvetési törvényjavaslatról szóló elemzésében azt írta, "a legjelentősebb kockázat abból ered, hogy az egyéb értékesítési és hasznosítási bevételek soron 169 milliárd forint bevételt irányoz elő a költségvetési törvényjavaslat, de nem tartalmazza ennek forrását, hátterét."
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.