2014. november. 19. 18:11 MTI Utolsó frissítés: 2014. november. 19. 18:10 Gazdaság

Nébih: a felügyeleti díjból befolyt összeg fele marad nálunk

Összességében akár több mint 40 milliárd forintból működhet az élelmiszerbiztonság - írta ma a Népszabadság. A Nébih erre reagálva közölte: költségvetésük nem egyenlő az élelmiszerbiztonságra fordított összeggel.

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) változatlan piaci viszonyok és befizetési fegyelem mellett 22-24 milliárd forint felügyeleti díjból befolyt összeggel számol jövőre, aminek mintegy fele marad a Nébihnél. Ezt a hivatal a Népszabadság kedden megjelent cikke kapcsán közölte szerdán. A lap keddi számában arról írt, hogy a nagy kereskedelmi láncoknak az élelmiszerlánc-felügyeleti díj jelentős emelése miatt összesen több mint 30 milliárd forintot kell befizetniük a Nébihnek, így a jövő évi költségvetésbe a hivatalnak betervezett 13,5 milliárd forinttal együtt összességében akár több mint 40 milliárd forintból működhet az élelmiszerbiztonság.

A Nébih tájékoztatása szerint a 2015-ös költségvetési törvényjavaslat valóban 13,5 milliárd forintot tervez az élelmiszerlánc-biztonsági hivatalnak, de ez már tartalmaz mintegy 4,6 milliárd forint bevételt a felügyeleti díjból. A Nébih költségvetésében a jövőre tervezett 13,5 milliárd forinthoz képest azonban a megemelt felügyeleti díj miatt 6,4 milliárd forintos növekedés várható, mivel a felügyeleti díj részben a megyei kormányhivatalokat illeti - közölték. 

A hivatal kiemelte azt is, hogy a Nébih költségvetése tehát nem egyenlő az élelmiszerbiztonságra fordított összeggel.

 

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.