Gazdaság MTI/hvg.hu 2014. október. 10. 07:59

Tízmilliárdok mennek el a magyarok depressziójára

Magyarországon évente több mint félmillió embert kezelnek pszichés betegségekkel egészségügyi intézményekben. A gyógyszereik támogatására az állam csaknem 29 milliárd forintot költött.

Magyarországon az antipszichotikumokból, antidepresszánsokból évente majdnem 11 millió doboz fogy, a támogatásokra az egészségbiztosító tavaly összesen közel 29 milliárd forintot fordított – írta pénteki számában a Világgazdaság a lelki egészség világnapja apropóján.

Magyarországon évente több mint félmillió embert kezelnek pszichés betegségekkel egészségügyi intézményekben. A kezelt betegek száma az utóbbi években enyhén csökkent – írta a lap az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól kapott adatokra hivatkozva.

A cikk szerint a depresszióval összefüggő anyagi és társadalmi teher nagyobb, mint a magas vérnyomás, az asztma, a reuma és a csontritkulás miatti kiadások együttvéve.

A Semmelweis Egyetem munkahelyi stresszel kapcsolatos vizsgálatából kiderült, hogy nem is a munka nagy mennyisége, hanem a gyors munkatempó stresszeli inkább a magyarokat. Emellett szenvednek az igazságtalanságtól, a tiszteletlenségtől, a szekálástól, a szexuális zaklatástól és a fizikai fenyegetéstől is. A stressz pedig számos betegség előszobája.

Az Egészségügyi Világszervezet már évekkel ezelőtt úgy becsülte, hogy 2030-ban már a depresszió jelenti majd a világon a legnagyobb egészségügyi problémát.

zöldhasú
Hirdetés