Magyarországon évente több mint félmillió embert kezelnek pszichés betegségekkel egészségügyi intézményekben. A gyógyszereik támogatására az állam csaknem 29 milliárd forintot költött.
Magyarországon az antipszichotikumokból, antidepresszánsokból évente majdnem 11 millió doboz fogy, a támogatásokra az egészségbiztosító tavaly összesen közel 29 milliárd forintot fordított – írta pénteki számában a Világgazdaság a lelki egészség világnapja apropóján.
Magyarországon évente több mint félmillió embert kezelnek pszichés betegségekkel egészségügyi intézményekben. A kezelt betegek száma az utóbbi években enyhén csökkent – írta a lap az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól kapott adatokra hivatkozva.
A cikk szerint a depresszióval összefüggő anyagi és társadalmi teher nagyobb, mint a magas vérnyomás, az asztma, a reuma és a csontritkulás miatti kiadások együttvéve.
A Semmelweis Egyetem munkahelyi stresszel kapcsolatos vizsgálatából kiderült, hogy nem is a munka nagy mennyisége, hanem a gyors munkatempó stresszeli inkább a magyarokat. Emellett szenvednek az igazságtalanságtól, a tiszteletlenségtől, a szekálástól, a szexuális zaklatástól és a fizikai fenyegetéstől is. A stressz pedig számos betegség előszobája.
Az Egészségügyi Világszervezet már évekkel ezelőtt úgy becsülte, hogy 2030-ban már a depresszió jelenti majd a világon a legnagyobb egészségügyi problémát.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.