Gazdaság hvg.hu 2014. október. 07. 13:33

7 ok, amiért hülyébbnek kellene lennie a munkahelyén

Bármennyire is igyekeztek a cégek azt beleverni a munkavállalókba az évek során, hogy speciálisak és intelligensek, a munkaadók még ma is azt találják, hogy motivációs problémákkal és nem hatékony munkavégzéssel küszködnek dolgozók. Egy szerzőpáros szerint ennek a jelenségnek van megoldása.

Miközben a munkaadók folyamatosan arra koncentrálnak, hogy motivációt adjanak munkavállalóiknak, addig a cégek még ma is folyamatosan a nem hatékony munkavégzéssel és motivációs problémákkal küszködnek. A Business Insider, egy szerzőpáros könyve nyomán, most összedett hét okot arra, hogy miért érdemes hülyébbnek lenni a munkahelyen. Ahhoz, hogy hatékonyan lehessen növelni a teljesítményt és befolyást, a szerzők lebontották a szerintük az emberiséget mozgató fő rugókat (önzőség, félelem, az egyszerűségre való törekvés), és megvalósítható megoldásokkal rukkoltak elő erre a problémára.

  1. Mindannyian hülyék vagyunk, de ez jó. Azt gondolni, hogy a hülyeség nem jó, egy rossz dolog. Az emberi faj fennmaradását ugyanis sokszor a legegyszerűbb megoldások segítették elő, a problémák elmagyarázásához sokszor hasonlóan kellhet eljárni.
  2. Ha hülyén gondolkodunk, az nem jelenti azt, hogy hülyén is cselekszünk. Így gondolkodva rájöhetünk ugyanakkor a kulcsmomentumokra, ahogy a többi ember gondolkodik. Ha ennek megfelelően építik fel a cégek rendszereiket és folyamatokat, akkor mindenki olyan munkát tud elvégezni, amire képes.
  3. Post-It-ekre írogassunk. Ha ugyanis ennél rövidebben, lényegretörőbben nem tudunk fogalmazni, mint amennyi szöveget egy cetlire fel tudunk írni, akkor nem biztos, hogy tisztán tudjuk, mit is akarunk.
  4. Igazítsák a folyamatokat jobban az emberi természethez. Sok esetben ez tényleg jobb eredményeket hozhat.
  5. A hülye dolgok egyszerűnek hangzanak. Ha az emberek tényleg meg akarnak vásárolni tőlünk valamit, akkor azokat egyszerűen kell tartani.
  6. Tegyük könnyebbé (lustábbá) a dolgokat. Egy gyorsabb, kevesebb munkával járó folyamat kialakításának mindenki örül.
  7. Tegyük nehezebbé a hibák elérését. Például ha az irodai újrafelhasználást akarjuk népszerűsíteni, akkor érdemes a dobozt a legkönnyebben elérhető helyre rakni, nem az udvarra például.
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.