Komoly botrány van kibontakozóban a Goldman Sachs háza táján. A cég két volt női munkavállalója szerint ugyanis nemi megkülönböztetést alkalmaztak a banknál, folyamatosan "fiú klub" hangulat volt, ehhez pedig a mértéktelen ivás és sztriptízbárok látogatása is hozzátartozott.
Komoly botrány körvonalazódik a Goldman Sachs befektetési bank környékén. A cég két volt női munkavállalója ugyanis 2010-ben beperelte a bankot, mivel szerintük női mivoltuk miatt megkülönböztették őket a banknál. Most ugyanakkor olyan kiegészítést fűztek jogi beadványukhoz, melynek befogadása esetén a Goldman Sachs összes női munkavállalója nevében tudnának fellépni – írja a Bloomberg Businessweek. A két nő a Wall Street kultúrájának alapjait kérdőjelezi meg mindezzel.
A jogi keresetüket megtámogatni kívánt dokumentumokban a volt munkavállalók felsorolják azt, hogyan is hagyták ki őket különböző kirándulásokból, melyeken csak férfiak vehettek részt, leírják, hogy milyen komplikált és átláthatatlan bónuszrendszer működött a cégnél, és hogyan is vettek el felelősségi köröket, miután gyerekeik születtek. A dokumentumokban más női, Goldman Sachs-nál dolgozó volt munkavállalók is megszólalnak, akik különböző megkülönböztetési formákról számolnak be.
A dokumentumokban található olyan leirat is, mely szerint az ügyfelek sztriptízbárokban történő szórakoztatása megszokott dolog volt az Egyesült Államokban a banknál. A Bloomberg írása szerint a két női munkavállaló szerint "fiú klub" hangulat volt a cégnél, a mértéktelen ivás megszokott volt, a nőket pedig semmibe vették, vagy női mivoltukból kiforgatták és csak szexuális tárgyként tekintettek rájuk (egy dokumentumban egy másik volt munkavállaló szerint a férfiak "bimbóknak" nevezték a nőket a cégnél).
A Goldman tagadja a volt munkavállalók állításait, a bank az ügyben küzd a bíróság előtt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.