A tartósan beteg, ötéves kisfiút nevelő nő szavakkal el sem tudja mondani, mennyire bánja a butaságát. Újonc munkás volt a gyárban, mérgében csinálta a bombariadókat, valahányszor összekapott a főnökével. Nem jogerősen ítélték el, még egy esélyt kért a bíróságtól.
Nyolc osztályt végzett, büntetlen előéletű, 33 éves nő csinált bombariadót a kecskeméti Mercedes-gyárban. A Kecskeméti Járásbíróság nem jogerősen két év letöltendő börtönbüntetésre ítélte június 6-án. Az egygyerekes asszony a Bors Online-nak beszélt arról, hogy mit szól az ítélethez.
A tárgyaláson elhangzott, a nő mindössze április 15-e óta dolgozott a gyárban, előzőleg hat éven át nem volt munkája. A szalag mellett állt a karosszériaüzemben. Közvetlen főnökével többször is összeveszett. A nő vallomása szerint a felettes nem vett róla tudomást, hogy neki mosdóba kell mennie, máskor az nem fért bele neki, hogy az asszony táppénzen volt a beteg kisfiával.
A nő mindkét alkalommal bombariadót csinált a gyárban, amivel nagy kárt okozott a cégnek, bár a bíróságon nem hangzott el, hogy konkrétan mekkorát. A Mercedes jogásza csak annyit közölt, hogy a Btk. szerint különösen nagy értékű, 50-500 millió forintos kárról van szó. A két fenyegetés miatt mindkét alkalommal kétezer embernek kellett letennie a munkát és elhagyni az üzemet, egy-egy műszak termelése kiesett.
A nő a Borsnak azt mondta, bolond volt, hogy anyaként nem számolt a következményekkel. "Szavakkal el sem tudom mondani, mennyire bánom a butaságomat" - fogalmazott. Szavai szerint ötéves fia súlyos beteg, asztmás rohamokkal küzd. Eddig egyetlen éjszakát sem voltak külön, leszámítva az előzetes letartóztatás 17 napját. Az előzetesben a zárkatársak azzal biztatták, hogy ilyenért nem szoktak leültetni senkit. A nő is túlzottnak érzi a kétéves börtönbüntetést, és kért még egy esélyt a bíróságtól.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.