Menetrend szerint érkezik szinte a megrendelés a héten is a Siemenshez szélfarmépítésre és beüzemelésre. A meglepő talán csak az, hogy most éppen nem Ázsia vagy Dél-, (illetve Észak-) Amerika a megrendelő, hanem egy pici európai ország, Hollandia. De ők a legnagyobbat akarják.
A legnagyobb holland offshore projekthez, a Geminihez szállít 150 darab, egyenként 4 MW-os teljesítménmyű szélturbinát a Siemens. Az összesen másfél milliárd eurós beruházásba betolt 600 MW-os termelőkapacitással (ez a Siemens Energy Service divízió eddigi legnagyobb megrendelése) másfél millió embert fog tiszta energiával ellátni.
A Gemini a legnagyobb projektfinanszírozott szélpark. a 130 méteres rotorátmérőjű áramtermelő gépek évente 2,6 terawatt-órányi (TWh) tiszta áramot állítanak majd elő. A siemens az eddigi gyakorlatoknak megfeleően a gyártás és beüzemelés mellett a kapcsolódó szervizelésre és karbantartásra is szerződött. Azonban az ilyenkor szokásos 4-6 év helyett 15 évre.
A Gemini-projektnek fontos szerepe van az EU megújulóenergia-irányelvében Hollandia által vállalt célok elérésében. Abbna, hogy az ország 2020-ig 14 százalékre növelje a megújuló forrásokból származó energia-hányadát. Az országban eddig 2,7 gigawattnyi szélenergia-teljesítményt installáltak (zömét a parton) - 2023-re ezt a számot 4,45 GW összteljesítményű tengeri szélerőmű-kapacitással toldják meg.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.