A Miniszterelnökséget vezető államtitkár levelet írt a norvég kormány fejlesztésért felelős tagjának. Szerinte belpolitikai beavatkozásnak tekinthető, hogy egy LMP-hez kötődő alapítványon keresztül fizetik ki a civil társadalom fejlesztésére szánt pénzeket. Helyettük inkább a magyar kormánnyal kéne konzultálnia a norvég alapnak és közintézményeken keresztül áttolni a pénzt – javasolta Lázár.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár levelet írt norvég kormány fejlesztésekért felelős tagjának – értesült az MNO.hu. Lázár azt nehezményezi, hogy a magyar társadalom fejlesztésére szánt pénzeket az LMP-hez "szorosan kötődő" szervezet, az Ökotárs Alapítvány osztja ki.
A Miniszterelnökség megerősítette a hírt.
A Norvég Civil Támogatási Alap milliárdokat költ a magyar civil társadalom fejlesztésére. A pénzt 1,5-21 millió forintos egységekben fizeti ki civil pályázatokon keresztül. A pályázók között az Ökotárs Alapítvány vezette civil konzorcium osztja szét a pénzt.
A Heti Válasz szerint az alapítvány sok szállal kötődik az LMP-hez: egyik alapító tagja, Foltányi Zsuzsa 2010-ben a párt jelöltjeként indult a választáson, Schiffer András társelnök tagja volt egy Ökotárs-díjat odaítélő kuratóriumnak. Az Ökotárs igazgatóját, Móra Veronikát szintén az LMP jelölte a Nemzeti Civil Alapprogram Tanácsába. Kaufer Virág volt parlamenti képviselő pedig pályázati értékelőként dolgozik a konzorciumnak.
Lázár János a levélben "elfogadhatatlannak" nevezte, hogy párthoz kötődő civilek kezelik a norvég alap által kifizetett pénzeket. Ez a lépés belpolitikai beavatkozásnak is tekinthető – írta a levélben. Arra kére a norvég kormány fejlesztésért felelős tagját, hogy inkább a magyar kormánnyal konzultálva döntsenek. Legyenek inkább közintézmények a pénz szétosztói, – írták – mert ezek "valóban rendelkeznek társadalmi, választói legitimitással".
Az MNO értesülését megerősítette Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.