Lecsap a NAV a köztévé hiperdrága sorozataira
Hamarosan lezárja a NAV azt a nyomozást, amelyben azt próbálták feltárni, hová vándoroltak a köztelevízió sorozataira fordított százmilliók. A meggyanúsított cégek irreálisan magas összegekért szerződtek a köztévével, de tényleges munkát nem végeztek, hanem továbbszerződtek valódi produkciós cégekkel, amelyek a felvett közpénzek töredékéért készítették el a sorozatokat. Több mint 550 millió forint a kár.
Hamarosan vádemelési javaslatot terjeszt elő a NAV ötszázmillió forintot meghaladó hűtlen kezelés és pénzmosás miatt a köztévé túlárazott sorozatai ügyében – tudta meg a keddi Népszava.
Az ügynek 5 gyanúsítottja van, a kártétel több mint 550 millió forint. 2010 óta nyomoznak az ügyben, amelyet várhatóan csak a választás után zárnak le. A lap szerint a kormányhoz, illetve a Fideszhez közeli emberek is érintettek az ügyben.
A bűncselekmény-sorozat ügyében meggyanúsított cégek irreálisan magas összegekért szerződtek különféle sorozatok gyártására, de tényleges munkát nem végeztek, hanem továbbszerződtek valódi produkciós cégekkel, amelyek a felvett közpénzek feléért, harmadáért vagy még kisebb hányadáért készítették el a filmet.
Az érintett cégek többsége már felszámolási vagy végrehajtási eljárás alatt áll, némelyik cégnek több mint 100 millió forintos tartozása van.
AZ MTVA hírünk megjelenése után azt közölte, hogy a nyomozás már 2010. óta folyik feljelentésük nyomán, a nyomozás pedig a közmédia integrációját megelőző - 2010. ősze előtti - időszakban megkötött szerződések vonatkozásában indult meg.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.