Elfogadta a Magyar Villamos Művek közgyűlése a cég új középtávú stratégiájában azt a célt, hogy a nemzeti vagyont gyarapítják. Ebbe szerintük az is belefér, hogy az oroszlányi távhő új biomasszás erőművére elköltenek több mint 6 milliárdot.
Az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. közgyűlése elfogadta az MVM Csoport új középtávú stratégiáját, amelynek legfőbb célja, hogy támogassa a nemzeti energiapolitikai célok megvalósulását, kiemelten a nukleáris erőművi kapacitás fenntartását, valamint a nemzeti vagyon gyarapítását és az ellátásbiztonság növelését az energetikában - írta az MVM a szerdán kiadott sajtóközleményében.
A közgyűlés rábólintott a német RWE Csoport FŐGÁZ-részvényeinek megvásárlásához szükséges tulajdonosi kölcsön felvételéhez, és arról is határozott, hogy MVM Oroszlányi Erőműfejlesztő Zrt. néven projekttársaságot alapít, és a város energetikai jövőképére is ráteszi a kezét.
Baji Csaba elnök-vezérigazgató azt mondta, hogy az MVM Csoport küldetésének tekinti a Nemzeti Energiastratégiával összhangban álló energiapolitikai célok megvalósítását, a hazai energiarendszer stabilitásának megőrzését és a kapacitások fenntartását.
A középtávú stratégia kiemelt eleme a Paksi Atomerőmű üzemidő-hosszabbítási programjának folytatása, valamint a teljesítménynövelés újabb lehetőségeinek vizsgálata és az új atomerőművi blokkok létesítési feltételeinek megteremtése és a beruházás megvalósítása - áll a közleményben.
Az MVM Közgyűlése határozott arról is, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. - mint legnagyobb tulajdonos - 41 milliárd forint tulajdonosi kölcsönt nyújt az RWE Csoport FŐGÁZ-részvényeinek megvásárlásáról szóló megállapodás finanszírozásához.
Az oroszlányi térség biztonságos távhő-ellátása érdekében pedig arról, hogy az MVM Oroszlányi Erőműfejlesztő Zrt. projekttársaságot hoz létre. [Az oroszlányi projektről bővebben az Ahol Németh Lászlóné maga a Messiás lehet című riportunkban olvashat - a szerk.]
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.