Gazdaság hvg.hu 2014. január. 29. 18:11

A forint bezuhanásáról írnak külföldi hírportálok

Újfent Magyarországgal és a forinttal foglalkoznak a külföldi hírportálok. A ZeroHedge oldal egyenesen a forint összeomlásáról ír, a MarketWatch pedig arra is emlékeztet, hogy a magyar fizetőeszköz 2012 januárja óta nem látott szintre gyengült az euróval szemben.

Újfent Magyarországgal és a forinttal foglalkoznak a külföldi hírportálok. A forint euróval szembeni árfolyama kedden rég nem látott szintre gyengült, rövid időre a 310-es szintet is átlépte a kurzus. Az árfolyamot a feltörekvői piacokon zajló folyamatok, elsősorban a török líra gyengülése mozgatta, ám az sem segített a forinton, hogy elemzők szerint az alacsony jegybanki alapkamat nem igazán képes támaszt nyújtani a magyar fizetőeszköznek.

Matolcsy György magyar jegybankelnök szerda délután egy rendezvényen mindeközben arról beszélt, hogy meglátása szerint továbbra is mérsékelt az inflációs nyomás itthon és az egész eurózónában, ez pedig további teret ad a kamatcsökkentésre. Ez a magyar monetáris politikának a meghatározó aspektusa továbbra is – tette hozzá a jegybankelnök.

A ZeroHedge oldal egyenesen a forint összeomlásáról ír (a török részvények pedig szerintük szintén összeomlottak), a MarketWatch pedig arra is emlékeztet Matolcsy megszólalását is ismertető cikkében, hogy 2012 januárja óta nem látott szintre gyengült a magyar fizetőeszköz.

A Bloomberg hírügynökség cikkében kiemeli, hogy a forint gyengülésének oka lehet az a piaci várakozás, miszerint a Fed monetáris lazításának további mérséklése tovább csökkenti a kockázatos eszközök iránti befektetői étvágyat.

A forint eséséről a Reuters hírügynökség is megemlékezett a feltörekvő piaci devizákkal foglalkozó cikkében.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

4iG: „Az nem jó, ha megmondják, hogy valakivel nem dolgozhatunk”

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.