Az ÁKK szerint nem Töröcskei vitte csődbe a körmendi takarékot
Az Államadósság Kezelő Központ szerint a központ jelenlegi vezetője, Töröcskei István nem vett részt a csődbe ment körmendi takarékszövetkezet irányításában és nem is rendelkezik jelentős tulajdonnal a takarékban. Az Együtt-PM márpedig ezzel támadta Töröcskeit.
Töröcskei István csak tagja, nem pedig "jelentős tulajdonosa" a Körmend és Vidéke Takarékszövetkezetnek, annak működését befolyásoló döntéseket nem hozott - közölte az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK), miután az Együtt-PM kedden Töröcskei István távozását követelte az ÁKK éléről a körmendi takarékszövetkezet csődje miatt.
Szigetvári Viktor, az Együtt-PM pártelnöke kedden Budapesten sajtótájékoztatón elmondta: felszólítják a miniszterelnököt, hogy távolítsa el alkalmatlansága miatt az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) éléről Töröcskei István vezérigazgatót, aki jelentős tulajdonnal bír a csődbe ment Körmend és Vidéke Takarékszövetkezetben.
A Töröcskei István vezette ÁKK erre reagálva azt közölte, hogy a média tavaly november közepe óta tévesen aposztrofálja Töröcskei Istvánt a Körmend és Vidéke Takarékszövetkezet egyik "jelentős tulajdonosaként". Töröcskei István csupán egy tag a 265 tagú szövetkezetben, és mint betétes, egy szavazattal bír. Operatívan a takarékszövetkezet életében soha nem vett részt, működését befolyásoló döntéseket nem hozott, mivel sem az igazgatóságnak sem a felügyelőbizottságnak nem tagja - olvasható a tájékoztatásban. Az ÁKK hozzáfűzi, hogy Töröcskei István betétes minőségében is csupán "trustee"-ként, valamint nem jelentős tulajdoni hányadot birtokolva szerepel a Körmend és Vidéke Takarékszövetkezetben.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) múlt héten vonta vissza a Körmend és Vidéke Takarékszövetkezet tevékenységi engedélyét és elrendelte végelszámolását, mert az intézmény működése fenntarthatatlanná vált. Húsz munkanapon belül az országos betétbiztosító kártalanítja a betéteseket. A szövetkezet vezetőinek felelősséget is vizsgálják.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.