Nem ért véget a halálra gázolt Váradi András ügye
Bíróság elé áll az Együtt-PM alcsútdobozi polgármesterjelöltjét, Váradi Andrást halálra gázoló nyugdíjas.
Bíróság elé áll az Együtt-PM alcsútdobozi polgármesterjelöltjét, Váradi Andrást halálra gázoló nyugdíjas.
A tavaly októberben halálra gázolt Váradi András családjának ügyvédje úgy gondolja, számos ellentmondás maradt még, így fellebbeznek a nyomozás megszüntetése ellen – értesült a Bors.
Sopronban vesznek végső búcsút az Együtt-PM volt aktivistájától, aki múlt héten vetette magát egy vonat elé. A ceremónia a család kérésére nem sajtónyilvános.
Bajnai Gordon eltűnése után nem találta a helyét az Együtt-PM szövetség. Az Együttben a PM-et rétegpártnak látták, amelynek nem lehetnek nagy ambíciói, a PM viszont éppen ellenkezőleg, „új baloldali pólust” akar építeni, ezért túl akart lépni az Együtt „neoliberális” nézetein, és az „elhasznált” baloldali politikusokon. A konfliktusok szakításhoz vezettek, de az Együtt még bízik benne, hogy a következő választás előtt úgy is összekényszerülnek. Egy, a hvg.hu birtokába jutott dokumentum szerint már a nyáron egymást akarták gyengíteni a felek.
A Nézőpont Intézet felmérése szerint a Fidesz-KDNP népszerűsége visszaesett, a Jobbik és az LMP támogatottsága növekedett az internetadó terve, majd visszavonása után.
Az Együtt-PM volt aktivistája 26 éves volt. Barátai szerint régóta depresszióval küzdött, vonat elé vetette magát. Legutóbb akkor került be a hírekbe, amikor a Fidesz-székháztól bevitték a rendőrök.
Fontos lépésnek tartja az Együtt-PM, hogy a kormány belátta, az internetadót nem szabad bevezetni, de a szövetség szerint ez kevés. Közleményükben azt írták, a cafetériaadót és a további megszorításokat is vissza kell vonni.
Szigetvári Viktor az Együtt-PM ügyvezető társelnöke és Szelényi Zsuzsanna az Együtt elnökségi tagja hamarosan feljelentést tesz, annak érdekében, hogy az ügyészség derítse ki, kik azok, akik ellen az amerikai Egyesült Államok beutazási tilalmat rendelt el és ezek a személyek milyen korrupciós ügyhöz kötődnek.
A teljes népességen belül a Fidesz-KDNP támogatottsága a szeptemberi 31 százalék után októberben 37 százaléknyi volt. A határozott pártpreferenciával rendelkezők körében a Fidesz-KDNP népszerűsége lényegében nem nőtt, októberben 55 százalékon állt.
Az Együtt-PM a nemzetbiztonsági bizottság összehívását követeli az Fidesz-székház vasárnapi megdobálása miatt, mert többek között arra kíváncsi, a rendőrségnek miért nem voltak információi arról, mi készül. Az internetadó elleni demonstrációval kapcsolatban hozzátették, az erőszak nem lehet megoldás. Az MSZP is azt közölte, elítél minden erőszakot, de a párt szerint a helyzetért minden felelősség a Fideszt terheli.
A kormány és a szolgáltatók dolgozzák ki, hogyan lehetne hozzáférhető minden háztartásban az internet 2016 elejére – ezt javasolja az Együtt-PM. Sőt, nemcsak elérhetővé, hanem finn mintára adott terjedelemben ingyenessé is tennék a netet.
A kormánynak abba kellene hagynia jelenlegi "rossz egyensúlyi táncát" Nyugat és Kelet között, és egyértelműen el kell köteleződnie előbbi mellett - mondta Szigetvári Viktor, az Együtt-PM pártszövetség társelnöke.