Raiffeisen-vezér: "Nem az én szavam döntött a maradásról"
A magyar Raiffeisen vezérigazgatója a bank helyzetéről, értékéről, az eladásról és annak leállításáról is beszélt a Portfolio.hu-nak adott interjújában. Heinz Wiedner szerint "még ha vannak is olyanok, akik nem akarnak minket ebben a fényben látni, mi a magyar gazdaság értékes szereplői vagyunk".
Bár a pletykák szerint végül a bankvezér szava döntött amellett, hogy egyelőre nem vonult ki a Raiffeisen Magyarországról, Heinz Wiedner cáfolta a Portfolio.hu-nak adott interjúban úgy fogalmazott, hogy "Nem gondolom, hogy az én véleményem döntött a kérdésben". A Raiffeisen Bank International (RBI) menedzsmentje egyértelműen határozott arról, hogy leállítja az értékesítés folyamatát. A bankvezér mindazonáltal úgy véli, hogy a maradás volt a helyes döntés. Még akkor is, ha Több szegmensben is – például a vállalati ügyfelek piacán – kedvező kilátásokat lát a bank előtt, az exportfinanszírozásban jegyzett részesedésük 30 százalék feletti. Azokat a híreket, amelyek szerint a Széchényi Kereskedelmi Bank egy eurót ajánlott a bankért, nem kívánta különösebben kommentálni, de természetesen úgy véli, hogy a bank értéke jóval magasabb, mint a szóban forgó összeg.
Wiedner úgy látja, hogy a magyar bankpiacon élesebb versenyben kell működni, mint az osztrákon, azzal együtt is, hogy a "még a nyereséges bankok sem képesek vonzó megtérülést elérni". "A bankadó és a bankellenes környezet a következő néhány évben sem teszi vonzó célponttá az országot a bankok számára." Többek között ezért sem jelentkeznek új belépők.
A vezérigazgató szerint nem kell arra számítani, hogy bekövetkezik Matolcsy György jegybankelnök prognózisa, miszerint a nagybankok fele elhagyhatja az országot a következő nem egészen két évben. A kivonulás Wiedner szerint túl drága, összeolvadások azonban jöhetnek.
A teljes interjút itt lehet olvasni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.