2014. január. 17. 18:50 MTI Utolsó frissítés: 2014. január. 17. 18:45 Gazdaság

Ingyenessé tennék a bankváltást Szlovákiában

Szűkítenék a banki díjak körét és díjmentessé tennék a bankváltást Szlovákiában. A kormány erről szóló törvénytervezetét pénteken bocsátottak tárcaközi egyeztetésre – közölte a szlovák pénzügyminisztérium sajtóosztálya.

A pénzügyi szolgáltatásokról szóló jogszabály módosításával eltörölnék azt a díjat is, amelyet eddig a folyószámlák megszüntetésekor róttak ki a bankok.

A módosítástól a banki ügyfelek nagyobb tájékozottságát és a banki díjak átláthatóbbá tételét reméli a minisztérium.

A tervezet kapcsolódik a tavaly jóváhagyott és idén júliusban hatályba lépő intézkedéshez, amely a különböző hitelszámlák után fizetendő díjakat szüntette meg.

A folyószámla megszüntetéséért felszámolt banki díj tiltása, a bankváltás ingyenessé tétele a gyakorlatban azt jelenti: ha az ügyfél az addigi bankjában vezetett számláját meg akarja szüntetni és egy másik pénzintézetben kíván hasonlót nyitni, akkor sem a számla megszüntetésért, sem az új számla megnyitásáért nem számíthatnak fel díjat a bankok.

A jogszabály megszünteti azokat a szankciókat is, amelyeket eddig a bankok a pénzügyi szolgáltatások nyújtásáról szóló keretszerződések alapján róhattak ki ügyfeleikre, ha azok az egy éves felmondási határidő letelte előtt kívántak elállni egy szolgáltatás további igénybevételétől.

A jogszabály tervezetében újítás az is, hogy a bankoknak a számlakivonaton kívül, külön is tájékoztatniuk kell ügyfeleiket arról, hogy egy adott időszakban - havonta vagy évente - mennyi díjat terheltek rájuk.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.