Az osztrák tulajdonú Raiffeisen Bank International AG kapott ajánlatot a magyar érdekeltségére vonatkozóan, a beérkezett ajánlatot a pénzintézet tanulmányozza – erősítette meg a bank novemberi közlését Ingrid Krenn-Ditz, a bank szóvivője az MTI-nek kedden. Az ajánlatra vonatkozó értesülésekre azonban nem reagált.
A szóvivő semmilyen az ajánlatra vonatkozó értesülést nem cáfolt és nem erősített meg. Nem kívánt információt adni arról sem, hogy valós-e a Napi Gazdaság értesülése, miszerint a Raiffeisen International AG igazgatósága kedden döntene az ajánlatról.
Ugyancsak nem kívánta közölni, hogy kitől érkezett ajánlat a Raiffeisen magyarországi leányvállalatának megvásárlására. "A bank kapott ajánlatot az ukrán érdekeltségére, és a magyar érdekeltségére is, ezeket tanulmányozzuk, többet azonban nem mondhatok" – fogalmazott.
A Magyar Hírlap hétvégi számában azt írta: osztrák tulajdonú bankok kerülhetnek hamarosan hazai tulajdonba, az osztrák Raiffeisen magyar leánypénzintézetére már ajánlatot tett a magyar tulajdonban lévő Széchenyi Kereskedelmi Bank, és az osztrák Raiffeisen Bank International AG már vizsgálja az értékesítés lehetőségét.
A Széchenyi Kereskedelmi Bankban a magyar állam 49 százalékkal, a Töröcskei Istvánhoz köthető T&T Ingatlanforgalmazó és Vagyonkezelő Zrt. 51 százalékkal rendelkezik.
Töröcskei István – aki az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgatója is – a Magyar Nemzet hétfői számában úgy nyilatkozott: miután folyamatban lévő ügyletekről a megállapodás aláírásáig nem szokás nyilatkozni, sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánja az ajánlattételről szóló értesülést.
A magyar állam tavaly szerzett részesedést a Széchenyi Kereskedelmi Bankban. A T&T alaptőkéje 20 millió forint a cégjegyzék szerint, a tavalyi mérleg szerinti nyeresége 1,4 milliárd forint volt.
A Széchenyi Kereskedelmi Bank jegyzett tőkéje 6,122 milliárd forint, 2012 végén a bank mérleg szerinti vesztesége 1,211 milliárd forint volt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.