A Napi Gazdaság cikkét vizsgálják Matolcsyék
Két piacfelügyeleti vizsgálatot indított az MNB a Mol, illetve a Richter október 16-i árfolyamesése miatt, annak kiderítésére, hogy a tőzsdei társaságokat érintő nyilvánosan közzétett információk kapcsán megvalósult-e a törvény által tiltott piacbefolyásolás
Piacfelügyeleti vizsgálatokat indított az MNB annak kivizsgálására, hogy a MOL és a Richter tőzsdei társaságokat érintő, az elmúlt napokban nyilvánosan közzétett információk kapcsán megvalósult-e a törvény által tiltott piacbefolyásolás.
Az MNB közlése szerint a piacfelügyeleti eljárásában azt vizsgálja, hogy a napi.hu-n október 16-án megjelent, a norvég állami olajalap Mol-részvényeinek esetleges eladásáról szóló cikke kapcsán megvalósult-e a tőkepiaci törvény által tiltott piacbefolyásolás.
Aznap ugyanis a Mol-részvények nagy forgalomban 6 százalékos árfolyamesést szenvedtek el nap közben. Az esés fő oka az a Napi Gazdaságban megjelent cikk volt, amely szerint a norvég állami olajalap mérlegelheti 1,6 százaléknyi Mol-részesedésének eladását, mivel etikai szabályzata alapján nem tarthat olyan cég részvényeiből, amely korrupcióval gyanúsítható. A cikk szerint a Mol vezetője elleni, horvátországi korrupciógyanú miatt az alap fontolóra veheti a Mol-részvények eladását.
Az MNB vizsgálatának középpontjában az a kérdés áll, hogy a cikk létrehozása és megjelentetése során a Napi Gazdaság kellő gondosságot tanúsított-e a norvég olajalap befektetésének Mol-részvényt érintő esetleges felülvizsgálatára vonatkozó információ hitelességének, megalapozottságának ellenőrzése terén - írták a közleményben.
A másik vizsgálatot azért indították, mert ugyanaznap a Richter-papírok árfolyama is hatalmasat esett. A vizsgálat tárgya itt az, hogy a Richter esetében megvalósult-e a tőkepiaci törvény által tiltott piacbefolyásolás félrevezető, vagy megalapozatlan információ terjesztésével a gyógyszeripari társaság részvényeinek MSCI indexekbe történő visszakerülésével kapcsolatosan.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.