2013. szeptember. 13. 14:19 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 13. 14:08 Gazdaság

Szeptember végéig be kell jelenteni a földhasználatot

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara felhívja a földhasználók figyelmét, hogy 2013. szeptember 30-ig tegyenek eleget földhasználati bejelentési kötelezettségeiknek. Erre a pontos földhasználati adatbázis létrehozása miatt van szükség, így várhatóan a földhasználati viszonyok átláthatóbbak lesznek, könnyebben felszámolhatják a jogszabályok kikerülését szolgáló megállapodásokat, és csak azok juthatnak majd földhöz, akik jogosultak arra.

A jövő érdekében fontos társadalmi és gazdasági cél egy központi földhasználati adatbázis létrehozása, mivel a termőföld használata jelentősen felértékelődött az elmúlt évek során. Az adatbázisnak köszönhetően a földhasználati viszonyok átláthatóbbak lesznek, könnyebben lehet ellenőrizni a földhasználatot, könnyebben felszámolhatják a jogszabályok kikerülését szolgáló megállapodásokat, és csak azok juthatnak majd földhöz, akik arra valóban jogosultak. - írja a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a sajtóköleményében.

Annak érdekében, hogy tiszta, valós képet kapjunk a magyar gazdálkodókról és a földviszonyokról, szükséges, hogy a földhasználati adatbázis teljes legyen.  Ehhez a polgárok úgy járulhatnak hozzá, hogy 2013. szeptember 30-ig eleget tesznek földhasználat-bejelentési kötelezettségeiknek.

A bejelentési kötelezettség az egy hektár alatti földtulajdonosokra is vonatkozik, ha termőföldet, illetve mező- vagy erdőgazdasági művelés alatt álló belterületi földet használnak (azaz a földrészletet az ingatlan-nyilvántartásban szántó, szőlő, gyümölcsös, kert, rét, legelő, nádas,  fásított terület művelési ágban vagy halastóként tartják  nyilván).

A bejelentést megtehetik 2013. szeptember 30-ig személyesen a legközelebbi földhivatalban vagy postai úton a földhivatal honlapjáról letöltött, megfelelő formanyomtatványok elküldésével. A bejelentés díjmentes.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.