Malév-Sólyom: egy Városligeti fasori villába vezetnek a szálak
Áprilisban ugyanabba az irodaházba jegyezték be a Sólyom Befektetési és Vagyonkezelési Holding Kft.-t, ahol a Malév egykori tulajdonosának is volt az irodája – írja az Origo. Az érintettek szerint véletlen egybeesésről van szó.
Április 3-án először egy Városligeti fasori villába jegyezték be a Sólyom Befektetési és Vagyonkezelési Holding Kft.-t, amely a légitársaságot is magába foglaló cégcsoport központi társasága – írja az Origo. A cég júliusban áthelyezte bázisát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre, viszont szintén ezt a címet adja meg hivatalos elérhetőségként az a Sales One Kft., amellyel a napokban kötött együttműködést a Sólyom.
Az ingatlan a Resonator Kft. tulajdona, melynek többségi tulajdonosa Szabó András, a kisebbségi rész pedig az élettársa, Költő Magdolna birtokában van. Költő elsősorban arról ismert, hogy személyes többségi tulajdonában volt az Airbridge Zrt., amely a Malév orosz időszakában, vagyis 2007–2010 között a hazai többségi tulajdonrész fennmaradását biztosította az agonizáló nemzeti légitársaságnak.
Az Origo kérdésére Vágó József, a Sólyom vezérigazgatója mindezt véletlen egybeesésnek minősítette. Megerősítette, hogy Költő Magdolnát ismeri, hiszen a légi közlekedésben dolgozó szakemberként a Malév miatt korábban is találkoztak, de elmondása szerint már két éve nem tartanak kapcsolatot, és a Resonator vezetőjének nincs semmi köze a Sólyom-projekthez. Költő Magdolna is ugyanezt mondta: a Sólyom-cégcsoporthoz sem őt, sem a Resonator Kft.-t semmilyen kapcsolat nem fűzi.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.