Devizahiteles mentőcsomag: jön a családi csődvédelem?
Szerdai ülésén tárgyalhat a kormány a devizahitelesek megsegítéséről és a családi csődvédelem bevezetéséről is – értesült a Magyar Nemzet. A lap keddi számában közölte, hogy azokon segítenének ezzel az opcióval, akik elsősorban nem a jelzálogalapú devizahitelek miatt kerültek nehéz helyzetbe.
Szerdai ülésén tárgyalhat a kormány a devizahitelesek megsegítéséről és a családi csődvédelem bevezetéséről is – írja a keddi Magyar Nemzet. A lap keddi számában közölte, hogy azokon segítenének ezzel az opcióval, akik elsősorban nem a jelzálogalapú devizahitelek miatt kerültek nehéz helyzetbe.
A KDNP először még 2009-ben, ellenzékben vetette fel ezt az ötletet, majd a kormányváltás után több megoldási javaslat is felbukkant. Ezek arra irányultak, hogy ha egy család nem tudja fizetni a számlákat, akkor bíróságon kérhetné, hogy fizetési moratóriumot adjanak számára, és rendeljenek ki csődbiztost. Aki pénzügyi tervet készít, illetve a bankkal és közüzemi cégekkel tárgyalna.
A devizahitelesek ügye viszont tegnap is szóba került, amikor Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) államtitkára a Civil Összefogás Fórummal (CÖF) egyeztetett – utóbbi kezdeményezésére – a probléma megoldásának jogi lehetőségeiről. A két fél hangsúlyozta, hogy minél hamarabb megegyezésre kell jutni, és minden érintett bevonásával igazságos megoldásnak kell születnie.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.