Járai jobbkeze is beszállt két trafikba
Beszállt a trafiküzletbe Missura Gábor is, az MNB volt szóvivője, aki Járai Zsigmond közeli munkatársa volt a jegybankban, majd azt követően a CIG Pannónia Életbiztosítónál is, melynek egyik alapító tulajdonosa is volt.
Beszállt a trafiküzletbe Járai Zsigmond jobbkeze, Missura Gábor is – derül ki az Opten céginformációs adatbázisából. Missura a Palus Trafik Dohánykereskedelmi Bt. résztulajdonosa lett, melynek beltagja Loysch Ágnes Katalin, aki két dohánybolt-üzemeltetési engedélyt nyert Budapest III. kerületében. A bt. kültagja a KEBIRT Tanácsadó Kft., melynek 2007-es alapítása óta Missura Gábor a tulajdonosa és vezetője. A cégadatbázisban található adatok alapján Loysch Ágnes Katalin Missura Gábor hozzátartozója lehet, feltehetően a testvére.
Missura Gábor Járai Zsigmond idején a Magyar Nemzeti Bank szóvivője volt, 2001-től 2007-ig. Járai jegybankelnöki megbízatásának lejártával Missura közös megegyezéssel távozott az MNB-ből. Missura 2008-ban a CIG Pannónia Életbiztosító egyik alapítója tulajdonosa lett. Ezzel párhuzamosan a cég kommunikációs vezetőjeként is tevékenykedett, de a CIG Pannónia Nyrt-től kapott információk alapján már több éve nem tölti be ezt a pozíciót. A Járai által gründolt biztosító – melynek Járai a felügyelőbizottsági elnöke – több mint egymilliárd forintos alaptőkéjét ismert magyar üzletemberek és közéleti személyiségek magánvagyonukból adták össze. Az alapítók között 35, többségében a Fideszhez köthető magánszemély volt induláskor. Missura Gábor 385 millió forinttal járult hozzá a kezdéshez.
Megkerestük Missura Gábort, és érdeklődtünk, milyen megfontolásból kapcsolódott be a trafiküzletbe, de nem kívánt nyilatkozni. Kérdéseinkre annyit mondott, magyarázható úgy is az ügy, hogy befektetőként vesz részt a trafikos cégben, és majd a továbbiakban eldől, milyen eredménye lesz a befektetésnek. Arra a kérdésre, hogy a trafiknyertes beltag a testvére-e, nem kívánt válaszolni.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.