Júniustól a Fővárosi Vízművek irányítása alatt a központi szennyvíztisztító
Június 1-jétől a Fővárosi Vízművek rendelkezik a Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep (BKSZTT) üzemeltetésének kizárólagos jogával; a lakossági vízellátáshoz kapcsolható két szolgáltatás egy helyre történő összpontosítása olyan racionalizálási lehetőségeket jelent, amelyek éves szinten mintegy 250 milliós forintos költségmegtakarítással járhatnak - közölte pénteken a társaság.
A vízművek pénteki közleménye szerint a naponta mintegy kétmillió embert egészséges ivóvízzel ellátó cég és a szennyvíztisztító telep fúziója révén olyan, kizárólag önkormányzati tulajdonban lévő magyar vállalkozás jön létre, amely mind hazai, mind nemzetközi projektek sikeres közreműködője lehet, eredményesen pályázhat európai uniós forrásokra, amelyek segítségével a szolgáltatási színvonal tovább javítható.
A BKSZTT működésének megkezdése előtt a budapesti szennyvíznek mindössze 50 százalékát tisztították. A 2010 augusztusa óta működő szennyvíztisztító telep üzembe állása után az arány 95 százalékra emelkedett, ennek eredményeként a Duna növény- és állatvilága kezd újraéledni. A napi 350 000 köbméter biológiai szennyvíztisztítás-kapacitású üzem átlagosan 220 000 köbméter szennyvizet kezel naponta, ami 1,6 millió ember szennyvízének felel meg - olvasható a közleményben.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.