A németek imádják a status quot
Míg szinte egész Európában mélyül a pesszimizmus a kontinens országainak gazdasági helyzetét illetően, emellett pedig az intézményekbe vetett bizalom is gyengül, Németországban a megkérdezettek 75 százaléka gondolja úgy, hogy a gazdaság jó állapoban van, és hasonló arányban gondolják azt is, hogy Angela Merkel német kancellár jó munkát végez.
A Business Insider a Pew Global új kutatásából szemezgetett Németországra vonatkozóan. Míg szinte egész Európában mélyül a pesszimizmus a kontinens országainak gazdasági helyzetét illetően, emellett pedig az intézményekbe vetett bizalom is gyengül, Németországban a megkérdezettek 75 százaléka gondolja úgy, hogy a gazdaság jó állapoban van, és hasonló arányban gondolják azt is, hogy Angela Merkel német kancellár jó munkát végez. A gazdaság helyzetére vonatkozó mutató ráadásul majdnem 50 százalékot emelkedett négy év alatt Európa vezető hatalmánál.
Olaszországban a válaszadóknak csak 3 százaléka gondolja úgy, hogy jó a gazdaság helyzete, az Egyesült Királyságban 15, Csehországban pedig 20 százalék ez a mutató. Az európai polgároknak (medián érték) mindössze 26 százaléka gondolja úgy, hogy vezetőjük jól végzi a dolgát.
A fentiek tükrében így úgy tűnik, míg Európában egyre alacsonyabb a gazdasági folyamatok jó irányba történő fordulásába vetett hit, addig a németek szeretik a mostani status quot, nem nagyon változtatnának a jelenlegi szituáción.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.