Itt laknak a szupergazdagok
A toplistát New York vezeti, de ott van az élbolyban London, Tokió, Peking és Rio de Janeiro is. Úgy fest, Moszkva lemaradt. A szupergazdagok többsége egyelőre még az Egyesült Államokban és Európában él, de egyre inkább egyenletes lesz az "eloszlás": rohamosan emelkedik ugyanis az ázsiai és dél-amerikai milliomosok száma.
A szupergazdagok többsége egyelőre még az Egyesült Államokban és Európában él, de egyre inkább egyenletes lesz az "eloszlás": rohamosan emelkedik ugyanis az ázsiai és dél-amerikai milliomosok száma – írja a Pénzügyi Szemle Online blogja egy ingatlanpiaci kutatóintézet által összeállított tanulmányra hivatkozva.
A Föld több mint 7 milliárd fős lakosságából mintegy 189 835-en mondhatják el magukról, hogy hivatalos nettó magánvagyonuk meghaladja a 30 millió dollárt, azaz a 7 milliárd forintot. A milliomosok "eloszlásában" egyelőre nincs meglepetés: az Egyesült Államokban összesen 60 657 szupergazdag él, míg Európában 54 170, Ázsiában pedig összesen 43 726. Ami a városokat illeti, jelenleg New York mintegy 7580 szupergazdasgnak ad otthont, míg Londonban 6015-en, Tokióban 5440-en, Pekingben 2285-en, Rio de Janeiróban pedig 1740-en élnek.
A feltörekvő piacok gazdasági felzárkózásukkal párhuzamosan, itt is rohamtempóban igyekeznek beérni a nyugati országokat. A tanulmány azt jósolja, hogy az ázsiai és dél-amerikai szupergazdagok száma a soron következő tíz évben legalább a kétszeresére fog emelkedni. A világ első számú politikai központja minden bizonnyal továbbra is Washington marad, a legjobb életminőséget jó eséllyel továbbra is az Alpok lábánál fekvő svájci és osztrák városok nyújtják majd, az első számú tudásközpont pedig még jó ideig London maradhat. Ugyanakkor a nyers gazdasági aktivitás és a pénz szempontjából egyre inkább számolni kell majd a kínai és indiai metropoliszokkal.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.