2013. március. 11. 19:49 MTI Utolsó frissítés: 2013. március. 11. 19:49 Gazdaság

Konyaknagyhatalom lehet nemsokára Kína

Töretlen az érdeklődés Kínában a konyak iránt: a kelet-ázsiai ország az évtized végére a világ legnagyobb konyakpiacává válhat - idézi az iparági előrejelzéseket a Csingzsi Csuanmej kínai lap.

A kelet-ázsiai ország a világ legnagyobb konyakimportőre, a fogyasztás pedig - a kínai bérek növekedésével, a középosztály bővülésével - évről évre nő. A Csingzsi Csuanmej által idézett, a Nemzetközi Bor- és Alkoholpiaci Kutatócsoport és a bordeaux-i székhelyű Vinexpo vállalat által összegzett statisztikák szerint 2007 és 2011 között átlagosan évi 55 százalékkal nőtt az országban elfogyasztott konyak mennyisége. 2012 és 2016 között ennél is nagyobb, körülbelül 60 százalékos növekedés várható évente – jósolják a két cég közös tanulmányában.

A legtöbb konyak most az Egyesült Államokban fogy, évente csaknem 140 hektoliter, az ezüstérmes Szingapúr 82 hektoliterrel, míg Kína jelenleg bronzérmes 69 hektoliterrel.

A konyak ugyanakkor csupán a második legkedveltebb alkohol az országban, 36 százalékos részarányánál három százalékponttal magasabb a borfogyasztásé.

Szintén a Vinexpo számolt be arról, hogy a borokból értékesített mennyiség 2006 és 2011 között csaknem megháromszorozódott. Az italból az évtized közepére évente már hárommilliárd palack fogyhat, és ezzel Kína - az Egyesült Államok, Olaszország, Franciaország és Németország után - bebiztosítja  helyét az öt legnagyobb borpiac között.

Az importált borok csupán a fogyasztás 15 százalékát teszik ki, ezek ugyanakkor a hazaiaknál többnyire jóval drágábbak, így az értékesítés 40 százalékát adták. A jövőben az import növekedésére lehet számítani, 2015-re az Egyesült Királyság után érték alapján Kína lehet a világ második legnagyobb borimportőre.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.