Texas az új olaj-kitermelési technológiák meghonosodásával újra masszívan erőre kapott – a Dallas alapsztorija a kőolaj biznisz aranykoráról megint aktuális.
A gurulóhordó blog friss bejegyzése a texasi olajteremlés alakulására fókuszálva azt írja, hogy 2010 óta, az amerikai palagáz boom farvizén az energetikai fókuszban úszó „nem konvencionális olaj” technológia megjelenésével és terjedésével az egykori aranykort hozta vissza. A Mol-os szakemberek által jegyzett oldal a Carpe Diem amerikai blogot használta, az alábbi grafikon is onnan származik.
A "palaolaj-boom" az 1986-tól vezetett termelési adatokkal összehasonlítva egyértelmű, és a gáz-forradalom után beérő olaj-forradalom egyre reálisabbá teszi, hogy az USA az évtized végére valóban a világ legnagyobb olajtermelőjévé válhat. Az importfüggésük csökkenése ráadásul az egész világon átalakíthatja a gáz és olajpiacot – és ennek előbb-utóbb az árakban is látszaniuk kell.
A gurulóhordó-blog szerint a nagy kérdés az olaj-fronton most az, hogy Szaúd-Arábia meddig tűri, hogy az OPEC országok közül ő az egyetlen, aki visszavágja termelését az olajár szinten tartása érdekében. Ha az arab ország a helyzetet megelégeli, megismétlődhet az a ’80-as években egyszer már megtörtént sztori, hogy a szaudiak elárasztják a piacot.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.