2012. szeptember. 28. 17:38 MTI Utolsó frissítés: 2012. szeptember. 28. 17:13 Gazdaság

Londoni elemzők: gyengülhet a magyar kamatcsökkentés remélt hatása

A devizaalapú hitelek gyengítik a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kamatcsökkentéseitől remélt fogyasztásélénkítő hatást - vélekedtek pénteki helyzetértékelésükben londoni felzárkózó piaci elemzők.

A globális kockázatvállalási hajlandóság javulását követve szeptemberben fellendülés volt a magyar befektetési eszközök piacain is, és a piaci feszültség enyhülése tette lehetővé a héten végrehajtott újabb 0,25 százalékpontos MNB-kamatcsökkentést - állapították meg a City egyik legnagyobb pénzügyi-gazdasági elemzőcége, a Capital Economics közgazdászai a legutóbbi napok közép- és kelet-európai jegybanki kamatcsökkentéseiről összeállított visszatekintő elemzésükben.   

A remény az, hogy ez a monetáris enyhítési ciklus elősegíti a hazai kereslet élénkülését, különös tekintettel arra, hogy a kiskereskedelmi forgalom az idén eddig átlagosan 1,3 százalékkal csökkent éves összevetésben. A probléma azonban az, hogy a háztartások magas devizaalapú adósságállománya miatt a magyar fogyasztók "viszonylag kevéssé reagálóképesek" a hazai kamatszint változásaira - állapították meg a Capital Economics londoni elemzői.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?