Egymásnak esett a NIF és a CIB Bank
A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) Zrt. bíróságon kényszerítené garanciavállalásai teljesítésére a CIB Bank Zrt.-t, a tét majdnem négymilliárd forint - számol be róla a Népszabadság.
A lap szombati száma felidézi, hogy a Vegyépszer pénzügyi nehézségei miatt egy évvel ezelőtt csődvédelembe menekült. Munkagépei, emberei, alvállalkozói már 2010-ben levonultak az M86-os és az M9-es autópálya építéséről.
A NIF-nél az útépítés folytatása, a CIB Banknál a garanciák lehívása miatt aggódtak, a "vízben hagyott" felek azóta egymásnak estek - írja a lap. A Népszabadság értesülése szerint a vita odáig jutott, hogy a NIF beperelte a CIB Bankot, az infrastrukturális fejlesztéseket felügyelő társaság 3,4 milliárd forintot követel a Vegyépszer bankjától.
Az állami beruházó cégnél nem kommentálták a lap információit. A CIB-nél nem tagadták, hogy vitájuk a NIF-fel a bíróságra vezetett, a részletekről azonban éppen a bírósági eljárásra hivatkozva nem nyilatkoztak. De nem beszélnek a CIB garanciavállalásairól a Nemzetközi Vegyépszernél sem. Csupán annyit lehet tudni, hogy az építőipari cég leányvállalata és bankja Romániában is az itthonihoz hasonló helyzetbe került.
gyelőre nincs válasz arra sem, érinti-e a NIF és a CIB elszámolási vitáját, hogy a Vegyépszer március végén egyezséget kötött hitelezőivel. A cégcsoport központi vállalkozása mindenesetre tovább működhet, miután hitelezőit a kialkudott mértékben kifizette - írja a Népszabadság.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.