2012. április. 02. 19:51 MTI Utolsó frissítés: 2012. április. 02. 19:44 Gazdaság

Demján új kínai járatot hozna Budapestre

A magyar-kínai gazdasági kapcsolatok erősítésére turisztikai stratégiai megállapodást kötött a Demján-csoport és a pekingi központú China International Travel Service (CITS) hétfőn. A szerződést Bartha Ferenc, a Demján-csoport elnöke és Csen Lu, a CITS alelnöke írták alá.

A tervek szerint a Demján-csoport többségi tulajdonába kerül a kínai ki- és beutaztatásban érintett magyar Atlasz World Travel Kft., és a cég Kínában vegyes vállalatot hoz létre a CITS-szel - mondta Bartha Ferenc.

Az együttműködés keretében meg kívánják oldani a közvetlen légi kapcsolatot a kínai városok és Budapest között, illetve a magyar fővárosból történő továbbutazást, és szeretnék elérni, hogy a kínai turisták számára szükséges vízumkiadás gyorsuljon.

Demján Sándor elmondta, hogy a megállapodás várhatóan hozzájárul a magyar-kínai turizmus növekedéséhez. Hozzátette, a napokban Kínában tárgyal majd a közvetlen légi összeköttetés megteremtésének lehetőségéről.

Csen Lu kiemelte: a terveik között szerepel, hogy 2015-re a Magyarországra érkező kínai turisták száma eléri az évi 50 ezret.

A CITS-nek jelenleg Európa 6 országában 8 turisztikai vállalata működik. A pekingi központú turisztikai holding 1954-ben alakult, mint a kínai kormány első turisztikai cége, 2009-ben tőzsdére került, tavalyi éves bevétele mintegy 2 milliárd euró.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.