Demján új kínai járatot hozna Budapestre
A magyar-kínai gazdasági kapcsolatok erősítésére turisztikai stratégiai megállapodást kötött a Demján-csoport és a pekingi központú China International Travel Service (CITS) hétfőn. A szerződést Bartha Ferenc, a Demján-csoport elnöke és Csen Lu, a CITS alelnöke írták alá.
A tervek szerint a Demján-csoport többségi tulajdonába kerül a kínai ki- és beutaztatásban érintett magyar Atlasz World Travel Kft., és a cég Kínában vegyes vállalatot hoz létre a CITS-szel - mondta Bartha Ferenc.
Az együttműködés keretében meg kívánják oldani a közvetlen légi kapcsolatot a kínai városok és Budapest között, illetve a magyar fővárosból történő továbbutazást, és szeretnék elérni, hogy a kínai turisták számára szükséges vízumkiadás gyorsuljon.
Demján Sándor elmondta, hogy a megállapodás várhatóan hozzájárul a magyar-kínai turizmus növekedéséhez. Hozzátette, a napokban Kínában tárgyal majd a közvetlen légi összeköttetés megteremtésének lehetőségéről.
Csen Lu kiemelte: a terveik között szerepel, hogy 2015-re a Magyarországra érkező kínai turisták száma eléri az évi 50 ezret.
A CITS-nek jelenleg Európa 6 országában 8 turisztikai vállalata működik. A pekingi központú turisztikai holding 1954-ben alakult, mint a kínai kormány első turisztikai cége, 2009-ben tőzsdére került, tavalyi éves bevétele mintegy 2 milliárd euró.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.