Négy kérdéssel fordult a Fidesz szóvivője Gyurcsány Ferencékhez a Bulgáriában alapított cégükkel kapcsolatban. Selmeczi Gabriella egyebek mellett arra kíváncsi, került-e közpénz a vállalkozásba.
A Heti Válasz számolt be arról, hogy Bulgáriában közös cégbe fogott Gyurcsány Ferenc volt szocialista miniszterelnök, Kóka János, az SZDSZ egykori elnöke, Dobrev Klára, Gyurcsány Ferenc felesége és Oszkó Péter korábbi pénzügyminiszter.
Selmeczi Gabriella csütörtöki sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: "újra összenőtt, ami összetartozik, a politika után immár a gazdaságban is összeállt a csapat". Hozzátette: "egy olyan cégben sikerült összetalálkozniuk" - a Cellum-csoportban -, amelyet kormányzásuk alatt tőkésítettek fel 720 millió forint közpénzzel.
Ezzel kapcsolatban a szóvivő négy kérdést intézett az érintettekhez: el tudnak-e számolni a Cellum-csoporthoz került közpénzekkel; folyt-e közpénz a bulgáriai vállalkozásba; "van-e olyan takargatnivalójuk az ügyletben résztvevőknek", amiért nem Magyarországon, hanem Bulgáriában vállalkoznak; és alkalmaztak-e offshore-technikákat?
Oszkó Péter a Facebookon vezetett blogján a cikkel kapcsolatban megjegyezte: "[Gyurcsány Ferenccel] a Heti Válasz szokásos hazugságpropagandájával szemben semmiféle közös üzleti tevékenységet nem végzünk és semmiféle kapcsolatban nem állunk. (...) A Heti Válasz és hasonló pártpropaganda kiadványok írásait, mint szakmai és morális értelemben is minden minőséget és értéket nélkülöző megnyilvánulásokat, már jó ideje legfeljebb a kulturális antropológia eszközeivel érdemes követni és vizsgálni. A magam részéről csodálom, hogy van még újságíró és szerkesztő, aki ilyesmihez a nevét adja."
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.