A Blikk a Malév-dolgozók utolsó napjáról ír. A lapnak nyilatkozó munkatársak szerint nem kapják meg utolsó fizetésüket, belépőkártyáik pedig szerda éjfélig voltak érvényesek.
"Harmincöt év munka után szerdán kora reggel jött az email, hogy vége, és mégsem kapjuk meg az utolsó havi fizut. Ingyen elvégeztették velünk a piszkos munkát" – mondta egy neve elhallgatását kérő pénztáros a Blikknek. A karbantartók felének ugyancsak nincs munkája szerdától.
"Reggel, amikor az egyik műszak leadta a munkát, a másik pedig felvette, közölték velük, hogy a listán szereplők készenléti állományba kerültek. Ez az jelenti, hogy 52 napig csak az alapbérüket kapják, a pótlékokat nem. Ugyanakkor még senki nem kapott felmondólevelet, hiszen akkor végkielégítést kellene fizetniük" – számolt be egy névtelenséget kérő Malév-munkatárs a Blikknek.
Akiket kényszerpihenőre küldtek, azokat letiltották a számítógépekről, megszüntették a kódjaikat. Össze kellett pakolniuk és el kellett hagyniuk a repteret. A belépőkártyáik érvényessége információink szerint szerdán éjfélkor lejárt - írja a Blikk.
![](https://img.hvg.hu/Img/b2dea50fcee14f6eb810034566fbfb2e/a4ed133d-918c-402b-a49f-c65a70044d9c.jpg)
"Kisvárosnyian, mintegy 25 ezren veszítették el teljesen vagy részben munkájukat a Malév leállásával" – közölte a lappal Csorba Attila, a Légiközlekedési Egyesült Szakszervezet (LESZ) elnöke. Azért ilyen sokan, mert egész iparágak álltak rá a reptér körüli régióban a nemzeti légitársaság kiszolgálására.
"A konkurens légitársaságoknak nem lesz szükségük az ő munkájukra, mert Malév nélkül az átszálló utasforgalom is elsorvad. Egyre-másra állítják le budapesti járataikat a külföldi társaságok, Budapestről ugyanis nincs elég utasforgalom. Ilyen munkanélküliséggel nem fognak megbirkózni a dél-pesti és a reptér környéki települések önkormányzatai" – vélte a LESZ elnöke.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)