Matolcs György IMF-tárgyalásoktól való távolmaradásáról ír az Economist egyik blogja, amely szerint Matolcsy vagy a gazdasági szabadságharc következő szakaszát készíti elő, vagy Orbán az IMF-ért cserébe eladta jobbkezét.
Az elbukott magyar szabadságharcokhoz hasonlítja brit The Economist Közép- és Kelet-Európával foglalkozó Eastern Approaches blogja Matolcsy György bankok, spekulánsok és a Nemzetközi Valutaalap (IMF) ellen folytatott gazdasági szabadságharcát. A blog szerint a magyarok mindig is bátor katonák voltak, igaz, mind az 1848-as, mind az 1956-os forradalom végül katonai tragédiával végződött.
A szerző megjegyzi, bár a magyar kötvények hozama kétéves rekordszintre szökött, a Moody's bóvlivá minősítette az országot, a forint pedig 3 hónap alatt 15 százalékot veszített értékéből, és mindenki úgy véli, hogy Magyarországnak meg kell állapodnia az IMF-fel, Matolcsy ezt másként gondolja.
A múlt hónapban a magyar nemzetgazdasági miniszter még mindig arról beszélt, hogy a kormány politikája nem az IMF felé, hanem ellene irányul - idézi fel a blog, majd megjegyzi, az ilyen sértegetés határozottan tapintatlan, de a hazai parlamenti köröknek, a Fidesznek és leginkább Orbán Viktornak a szemében jól mutat. Orbán maga is egyetért Matolcsy nézeteivel, sőt, talán még a kifejezésmódjával is - szögezi le a cikk.
A bejegyzés szerint Matolcsy lett volna a természetes választás a jövő évi IMF-tárgyalások levezetéséhez, a tárgyalásokon azonban az "elismert fejlesztési miniszter", Fellegi Tamás, az Economist blogírója szerint Orbán lehetséges utódjaként számon tartott Rogán Antal, valamint Pleschinger Gyula államtitkár vesz majd részt.
"És hol van György?" - kérdezi a blog, amely szerint Matolcsy talán "a főnökkel" visszahúzódva a háború következő szakaszát tervezgeti a nemzetközi pénzügyi körök ellen. A cikk idézi Szijjártó Pétert is, aki szerint Matolcsy távolmaradásának az IMF-tárgyalásoktól nincs jelentősége.
Az Economist blogírója felidézi Orbán egykori szavait, miszerint Matolcsy György a jobbkeze, a miniszterelnök pedig semmi pénzért nem adná el őt - ám most felmerült a kérdés: az IMF-ért talán igen?
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.