Már nem akar népszavazást a görög kormányfő
A görög kormányfő elállt a népszavazás kiírásának tervétől - jelentette az AP hírügynökség, amely két, a kormányfőhöz közel álló forrásra hivatkozva azt közölte, Jeórjiosz Papandreu miniszterelnök a kormány ma megtartott válságmegbeszélésén beszélt arról, hogy mégsem akar népszavazást az EU-mentőcsomagról, miután azt a legnagyobb ellenzéki párt vezetője is támogatná. A kormányfő hivatala később közleményt adott ki, amely szerint a kormányfő készen áll ejteni a voks ötletét, ha megállapodás születik az ellenzékkel.
"A népszavazás önmagában sohasem volt egy végső megoldás" - idézi a kormányfőt a miniszterelnöki hivatal közleménye, amely Papandreu kormánymegbeszélésen elhangzott beszédét idézi. "Volt egy dilemmánk - vagy teljes egyetértés vagy népszavazás. Azt mondtam tegnap, ha meglenne az egyetértés, nem lenne szükség a népszavazásra."
Az AP szerint a két, névtelenséget kérő kormányhivatalnok azt is megerősítette, hogy Papandreu egyelőre nem mond le, hanem megvárja a parlamentben péntekre tervezett bizalmi szavazás eredményét. A hírügynökség ugyanakkor arról is beszámolt, hogy a görög kormányfő szerint egy előrehozott választás az eurózónából való kilépéshez is vezethet.
Nem sokkal a népszavazás ötletének elvetéséről szóló AP-hír megjelenése előtt a Reuters a miniszterelnöki hivatal egyik forrására hivatkozva még azt közölte, hogy akkor nem tartják meg a népszavazást, ha a legfontosabb pártok képesek politikai megegyezést kötni egymással.
A közszolgálati televízió (NET) szerint Papandreu kormányfő is beleegyezett egy átmeneti kormány létrehozásába. Az elképzelés bírja a legnagyobb ellenzéki párt, a Nea Demokratia támogatását is.
A legerősebb ellenzéki párt nevében egy képviselő úgy nyilatkozott, hogy az átmeneti kormány nem politikusokból, hanem szakértőkből állna. Ez mindaddig irányítaná az országot, amíg a pénzügyi segélycsomagra áldást ad az EU. Ezt követően parlamenti választásokat tartanának.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.