Az egyetlen módja, hogy Görögország az eurózóna tagja maradjon, az, hogy betartja a múlt héten elfogadott mentőcsomag-megegyezés feltételeit - mondta a görög kormányfő, aki csütörtök délután az athéni parlamentben tartott beszédet. Felszólalásából nem derült ki egyértelműen, tényleg elállt-e a népszavazás tervétől. Szintén beszédet tartott a pénzügyminiszter, szerinte nem kell megtartani a voksot.
Katasztrófa lenne egy most megtartott előre hozott választás - mondta csütörtökön az athéni parlamentben megtartott beszédében Jeórjiosz Papandreu kormányfő. Szerinte ezzel a csődöt kockáztatnák. Papandreu hozzátette, "biztos" benne, hogy a mentőcsomag - illetve az ahhoz kapcsolódó megszorítások - elutasítása egyet jelentene az euró feladásának kezdetével.
Arra nem tért ki konkrétan, vajon még továbbra is asztalon van-e az EU-mentőcsomagról és az euróról szóló népszavazás terve. A kormányfő csak annyit mondott, hogy a voks lehetőséget adott volna a görög nép egyértelmű döntésére, és jobban bízik a görög emberek "bölcsességében és érettségében", mint a politikai rendszerben.
A miniszterelnök már elállt a népszavazás kiírásának tervétől - jelentette az AP hírügynökség, amely két, a kormányfőhöz közel álló forrásra hivatkozva azt közölte, Jeórjiosz Papandreu miniszterelnök a kormány ma megtartott válságmegbeszélésén beszélt arról, hogy mégsem akar népszavazást az EU-mentőcsomagról, miután azt a legnagyobb ellenzéki párt vezetője is támogatná. A kormányfő hivatala később közleményt adott ki, amely szerint a kormányfő készen áll ejteni a voks ötletét, ha megállapodás születik az ellenzékkel.
A parlamentben Papandreu után Evangelosz Venizelosz pénzügyminiszter is beszédet tartott. Ő már egyértelműen fogalmazott, azt mondta, Görögországnak ki kellene jelentenie, hogy nem tartják meg a népszavazást. A Reuters szerint azt is mondta, Athénnak biztosítania kellene nemzetközi partnereit, hogy mindent megtesz az EU-mentőcsomagban foglaltak végrehajtásáért.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.