Japán hajlandó segíteni Európának
Japán ezután is vásárol EFSF-kötvényt - jelentette be hétfőn tokiói sajtóértekezletén Klaus Regling, az Európai Pénzügyi Stabilitási Alap igazgatója, miután tárgyalt a szigetország nemzetközi ügyekben illetékes pénzügyminiszter-helyettesével.
Regling a pénzpiacokon tervezett alapgyűjtés előkészítésére pénteken Pekingben találkozott kínai beruházókkal, és onnét érkezett Japánba. Japán eddig mintegy 20 százalékát vásárolta meg kötvényben a mentőalap által kibocsátott értéknek az elmúlt tíz hónapban. Noda Josihiko japán kormányfő pénteken a tokiói parlamentben még csak homályos utalásokat tett arra, hogy Japán hajlandó segíteni Európának az adósságválságból való kijutásban, de arról nem beszélt, hogy ez milyen formában történne.
Csu Kuang-jao (Zhu Guangyao) kínai pénzügyminiszter-helyettes pedig azt mondta pénteken: Kínának meg kell ismerkednie az új európai támogatási alap működésének pontos részleteivel, mielőtt nagyobb összegekkel kötelezné el magát a befizetések mellett. Az európai országok csütörtökön állapodtak meg az EFSF "ütőképességének" fokozásában két külön mechanizmus segítségével, egy speciális támogatási alap létrehozásával, illetve euróövezeti szuverén kötvények biztosítási ellenjegyzésére kidolgozott módszerrel.
Az új speciális támogatási alap elgondolásának részletei még nem ismertek, mindössze annyi, hogy Európa az olyan nagy devizatartalékokkal rendelkező fejlődő országok, mint például Kína számára kíván befektetési lehetőségeket biztosítani.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.