Hatszázmilliót költött hazai üzemére a Villeroy & Boch
Az elmúlt időszakban 660 millió forintos fejlesztést hajtott végre a hódmezővásárhelyi székhelyű Villeroy & Boch Magyarország Kft. – jelentette be Sebesi Bálint ügyvezető igazgató.
A beruházás eredményeképpen a 1967 óta szanitergyártással foglalkozó cég éves kapacitását közel 140 ezerrel, 1,3 millió darabra növelte, ezzel továbbra is Európa egyik legnagyobb termelésű ilyen gyára – mondta a szakember. A fejlesztések eredményeként a vállalat dolgozóinak a létszáma 80-nel emelkedett az elmúlt 18 hónap során, megközelítve az ezer főt, így már magasabb, mint a 2008-as válság előtt – tudatta az ügyvezető igazgató.
Tavaly nagynyomású öntőgépeket telepítettek az üzembe, ezzel a gyár termékeinek mintegy harmadát már ezzel a legkorszerűbb technológiával állítják elő. A cél, hogy ez az arány a következő négy-öt évben kétharmadra emelkedjen. A beruházás második ütemben, az idén, hat új, tizenöt-formás WC-öntőpadot alakítottak ki az üzemben – közölte a szakember.
Tavaly a Villeroy & Boch Magyarország Kft. árbevétele megközelítette a 16 milliárd forintot, amelyből több mint 80 százalék exportbevétel volt, a termékek jelentős része Német-, Francia- és Svédországban talált gazdára. A cég hazai piaci részesedése is jelentős, meghaladja az 50 százalékot.
A Villeroy & Boch AG egyike a vezető és legrégibb európai kerámiagyártóknak, és - mint családi többségi tulajdonban lévő cégcsoport – 2008-ban ünnepelte alapításának 260. évfordulóját. A Villeroy & Boch csoport mintegy évi 700 millió euró értékben gyárt és értékesít szaniter és fürdőszoba termékeket, háztartási és hotelporcelánt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.