Gazdaság hvg.hu 2011. szeptember. 13. 10:59

Végtörlesztés: "a fagyi visszanyalhat"

Sokkal hatékonyabb lehetne a forintátváltás, mint a rögzített svájci frank árfolyamon történő egyösszegű törlesztés - mondta a Széchenyi Hitelszövetség elnöke a Klubrádióban.

Barabás Gyula szerint lesz olyan pénzintézet, aki a jó adósoknak más megoldást javasol. A fagyi visszanyalhat - figyelmeztetett a Széchenyi Hitelszövetség elnöke a Klubrádióban. Fontos ugyanis, hogy kiknél, milyen feltételekkel és milyen formában jöhet szóba a 180 forintos svájcifrankhitel-kiváltás. Kérdés, hogy a kormány ezt milyen jogszabályokkal segíti elő, és az is, hogy ezt a bankok vajon alkalmazzák-e. Tovább kérdés, hogy mely pénzintézetek szenvedik el a legnagyobb károkat - tette hozzá.

Azok tudnak élni a 180 forintos rögzített árfolyamú visszafizetéssel, akik már egy korábbi időszakban megpróbálták értékesíteni ingatlanjaikat. Ezek az ingatlanok azonban nem szabadulnak rá az ingatlanpiacra, hiszen már eddig is próbálkoztak ezzel, kereslet azonban nem nagyon van, ezért ebben a tekintetben ez nem jelenthet nagy számot - vélte Barabás Gyula.

Orbán Viktor miniszterelnök hétfői napirend előtti felszólalásában jelentette be, hogy megvalósíthatónak tartja a kormány a Lázár János frakcióvezető által pénteken ismertetett, rögzített árfolyamon történő végtörlesztéssel kapcsolatos javaslatot. A Magyar Bankszövetség hétfő délutáni közleményében már jelezte is: amennyiben megvalósul a kormány új, devizahiteleseket mentő lépése, akkor "nincs más lehetősége, mint az Alkotmánybírósághoz és az Európai Unió illetékes szerveihez fordulni, illetve a lehetséges eszközökkel jogorvoslattal élni".

Nagyítás-fotógalériánk az őszi ülésszak első napjának képes összefoglalójával - kattintson a képre!
Túry Gergely
zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.