A Budapesti Értéktőzsde keddi rendkívüli közgyűlése hosszas vita és több más javaslat után egyhangúlag elfogadta az osztrák többségi tulajdonos módosított javaslatát, amely szerint 2012 januárjában kezdődik meg a BÉT kereskedési rendszerének cseréje, a konkrét üzleti modellről pedig egy későbbi közgyűlésen döntenek.
A bécsi tőzsdét működtető CEESEG AG javaslata szerint a bevezetendő új kereskedési rendszer a Deutsche Börse/NYSE/Euronext közös új kereskedési rendszere lesz. (Ezen tőzsdék fúziója még folyamatban van.) A kereskedési rendszer-projekt legkorábban 2012 januárjában kezdődik el. A közgyűlésen hosszas vita és több más javaslat után kompromisszum született, az elfogadott javaslatot a jelenlévők egyhangúlag, beleértve a kisebbségi részvényeseket is, támogatták. A közgyűlésen az összes tulajdonos 94,33 százaléka volt jelen.
Kompromisszum abban született, hogy az üzleti modellről később döntenek, illetve hogy nincs megnevezve a határozatban a Xetra rendszer. A korábbi egyeztetéseken arról volt szó, hogy a bécsi tőzsde által is használt német modellt, a Xetra rendszert vezetik be a BÉT-en is. A piaci szereplők azonban már korábban fölvetették, hogy mivel a Deutsche Börse és a NYSE/Euronext fúziója most zajlik, az egyesülést követően valószínű, hogy az utóbbi által használt rendszer lesz a közös platform. A fúzióval a világ legnagyobb tőzsdei rendszere jön létre, és ez meghatározó lesz egész Európára nézve.
A közgyűlésen Mohai György vezérigazgató bejelentette, hogy lemondott tisztségéről Cselovszki Róbert, a BÉT felügyelőbizottságának elnöke, aki döntését az érdekkonfliktusok elkerülésével indokolta. Az fb elnöke nem volt jelen a közgyűlésen. Szintén nem volt jelen Patai Mihály, a BÉT elnöke, aki előző nap mondott le tisztségéről.
A közgyűlés vitájában Pál Árpád, a Concorde Értékpapír Zrt. vezérigazgatója, aki korábban a BÉT vezérigazgatója is volt, jelezte, hogy az eredeti határozati javaslatot az ötfős igazgatóságból ketten támogatták, a BÉT elnöke és a vezérigazgató, az elnök viszont azóta lemondott. Így a most már csak négyfős igazgatóságból egy tag támogatását élvezte a javaslat, ez pedig szerinte megkérdőjelezi a legitimitását. Ő javasolta, hogy a konkrét kereskedési rendszer üzleti modelljéről egy későbbi közgyűlés döntsön, a lemondott vezetők miatt úgyis tisztújító közgyűlést kell összehívni.
Korányi Tamás magánrészvényes (a Napi Gazdaság szerkesztője) a közgyűlés elhalasztását indítványozta, ennek azonban a levezető elnök szerint eljárási akadálya van, így erről a kérdésről nem volt szavazás. Később szintén Korányi javaslatára tízperces szünetet rendelt el a levezető elnök. A szünet alatti informális egyeztetés után született meg a végül elfogadott kompromisszumos javaslat.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.