Borsos árat fizethetünk, ha nem értünk egyet az adóhatósággal
Adóügyekben az elsőfokú határozat ellen csak borsos illeték befizetése után fellebbezhetünk. Szakértőnk összefoglalja, miért túlzó az illeték mértéke, s mivel lehetne segíteni a jogorvoslat menetét. Adóügyekben is megilleti az ügyfelet a jogorvoslathoz fűződő jog.
Elsőként a jegyzőkönyvre tehetünk észrevételt – ez még illetékmentes. Az elsőfokú határozatra benyújtott fellebbezés viszont már illetékköteles. A vitatott összeg minden megkezdett 10 ezer forintja után 400 forint, legfeljebb 500 ezer forint. Ez azt jelenti, hogy például egy 5 millió forint adóhiányt megállapító határozattal szemben a fellebbezés eljárási illetéke 200 ezer forint. Bár komolynak tűnik ez az összeg, nem ritka ez a nagyságrend. A jogszabályok értelmezése körüli – adóhatóság és szakértő között zajló – viták már rámutattak arra, hogy egy-egy fogalom eltérő értelmezése milyen károkat okozhat az adózónak.
A folytatást olvassa el az Adózónán!
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.