Az ipari termelés volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva 1,4 százalékkal csökkent, miután egyaránt visszaesett az ipari export és a belföldi értékesítés is - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A részletes adatokból kiderül, hogy munkanaphatástól megtisztítva 1,0 százalékkal nőtt a termelés volumene júniusban 2010 hatodik hónapjához képest. A most közölt adatok megegyeznek az előzetes számokkal. A termelés az év első hat hónapjában 8,1 százalékkal múlta felül az előző év azonos időszakát.
Az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanaptényezővel is kiigazított ipari termelési index júniusban már második hónapban csökkent: 0,6 százalékkal a májusi 0,8 százalék után. Az export negyedik hónapja zsugorodott havi összevetésben az előző havival megegyező 1,3 százalékkal.

Az ipar 2011. júniusi termelésének és exportértékesítésének alakulásában a csökkenő külpiaci kereslet, valamint a bázis- és a munkanaphatás egyaránt szerepet játszik - állapította meg jelentésében a KSH. Tavaly júniusban a termelésben 15,7, az exportban 22,9 százalékos volumennövekedés következett be. Az előző hónapokhoz hasonlóan a hazai eladások most sem érték el a bázisév szintjét.
Májusban még árnyalatnyit gyorsult az ipari termelés: kiigazítatlan adatok szerint az előző havi 7,0 százalékos emelkedés után 7,3 százalékkal bővült a termelés volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva. Munkanaphatástól megtisztítva viszont 2,3 százalékosra lassult az ipari kibocsátás növekedése az április 9,6 százalékos ütemről.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
