Gazdaság MTI 2011. augusztus. 12. 09:20

1,4 százalékkal csökkent az ipari termelés

Az ipari termelés volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva 1,4 százalékkal csökkent, miután egyaránt visszaesett az ipari export és a belföldi értékesítés is - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A részletes adatokból kiderül, hogy munkanaphatástól megtisztítva 1,0 százalékkal nőtt a termelés volumene júniusban 2010 hatodik hónapjához képest. A most közölt adatok megegyeznek az előzetes számokkal. A termelés az év első hat hónapjában 8,1 százalékkal múlta felül az előző év azonos időszakát.

Az előző hónaphoz képest a szezonálisan és munkanaptényezővel is kiigazított ipari termelési index júniusban már második hónapban csökkent: 0,6 százalékkal  a májusi 0,8 százalék után. Az export negyedik hónapja zsugorodott havi összevetésben az előző havival megegyező 1,3 százalékkal.

Horváth Szabolcs

Az ipar 2011. júniusi termelésének és exportértékesítésének alakulásában a csökkenő külpiaci kereslet, valamint a bázis- és a munkanaphatás egyaránt szerepet játszik - állapította meg jelentésében a KSH. Tavaly júniusban a termelésben 15,7, az exportban 22,9 százalékos volumennövekedés következett be. Az előző hónapokhoz hasonlóan a hazai eladások most sem érték el a bázisév szintjét.

Májusban még árnyalatnyit gyorsult az ipari termelés: kiigazítatlan adatok szerint az előző havi 7,0 százalékos emelkedés után 7,3 százalékkal bővült a termelés volumene az előző év azonos időszakához viszonyítva. Munkanaphatástól megtisztítva viszont 2,3 százalékosra lassult az ipari kibocsátás növekedése az április 9,6 százalékos ütemről.

zöldhasú
Hirdetés
Minden, amit tudni érdemes Trump vámháborújáról
hvg360 Balla István - Nemes Nikolett 2025. április. 07. 19:35

Azahriah, Krúbi és a többiek – „onnantól kezdve, hogy egy zenész befut, el kell mennie terápiára”

Mi ez a nagy visszavonulási hullám? Egyre több popsztár vonul el pihenni a sikerei csúcsán, de nemcsak zenészek, művészek érzik, hogy szükségük van egy kis szünetre, hanem „civilek” is. Kiégés, kapunyitási pánik, az alkotói nyugalom keresése – mi állhat a háttérben? Miért extra gyorsak manapság a sztárkarrierek, és miért egészen más ma híresnek lenni, mint valaha? Mit tanulhatnak a zenészek példájából a rajongók?