2011. július. 13. 18:11 MTI Utolsó frissítés: 2011. július. 13. 18:12 Gazdaság

A Fed kész a további monetáris lazításra

A Fed adott esetben kész további monetáris lazításra, ha ezt az amerikai gazdasági helyzet indokolja - mondta szerdán kongresszusi meghallgatásán a Fed elnöke.

Ben Bernanke szerint elképzelhető, hogy a Fed újabb állampapír vásárlási programot indít - immáron a harmadikat 2009 óta - miután az előző, 600 milliárd dolláros akció június végén befejeződött. A bejelentésre a részvénypiacok emelkedéssel reagáltak, a dollár gyengülni kezdett, és új történelmi csúcsra emelkedett az arany ára, drágult a kőolaj.

Bernanke az amerikai gazdasági kilátásokról óvatosan fogalmazott, mondván a második félévben is lanhya növekedés várható. A Fed elnök szerint elképzelhető, hogy az előrejelzettnél tovább fennmaradnak az energia és élelmiszer-drágulás kiváltotta magas árak, így a Fed kész arra, hogy a vártnál gyorsabb ütemben emelje az irányadó kamatot.

 

zöldhasú
Hirdetés