Londoni elemzők: fordulat a magyar gazdaságpolitikában
A magyar gazdaságpolitikában az idén teljes fordulat történt a kormány szerkezeti reformprogramjának meghirdetésével, ami jelentősen csökkentette a piaci kockázatokat, a változatlanul meglévő végrehajtási kockázatok miatt azonban nem sok hibázási lehetőség van - vélekedtek londoni felzárkózó piaci elemzők friss féléves visszatekintő helyzetértékeléseikben.
A Goldman Sachs (GS) bankcsoport londoni befektetési részlegének szakértői pénteken ismertetett elemzésükben kiemelték azt a véleményüket, hogy 2010 vége, 2011 eleje fordulópont volt a költségvetési és növekedési problémákkal kapcsolatos kormányzati megközelítésben, miután a magyar kormány szerkezeti reformprogramot hirdetett a költségvetési célok elérése végett, valamint a költségvetés fenntarthatóságának megőrzésére az átmeneti intézkedések kifutása után is.
A GS londoni elemzői szerint azonban a meghirdetett tervekben továbbra is vannak jelentős kockázatok, ezért kevés a mozgástér a hibázásra. A Barclays Capital, az egyik legnagyobb citybeli befektetési bankcsoport negyedéves felzárkózó térségi elemzése szerint a magyar gazdaságpolitikában "teljes fordulat" történt, és az ezáltal teremtett bizalom révén a kormány már az első félévben fedezni tudta nagy kötvénykibocsátásokkal a teljes idei törlesztésfinanszírozási igényt. A fő kockázatot azonban a Barclays Capital londoni elemzői szerint is a végrehajtás jelenti.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.