Japánban fatüzelésű erőművek építését tervezi a kormány, a létesítmények révén felgyorsulhat a márciusi természeti csapás után maradt romok eltakarítása és enyhülhetnek az áramellátási gondok - írta csütörtökön a Nikkei című gazdasági lap.
Japánban vidéken gyakran fából építik a házakat, az ország északkeleti területén pusztító földrengés és szökőár miatt keletkezett 20-30 millió tonna romból, törmelékből így nagyjából 5 millió tonna a fahulladék.
A kormány az érintett területen, elsősorban Ivate és Mijagi prefektúrában építtetne fatüzelésű erőműveket. A hulladékfa-utánpótlás elapadása után a környező erdőségekből származó fűtőanyaggal táplálnák az egyenként 3 ezer lakás áramellátását biztosító erőműveket.
A fejlesztésre azért is nagy szükség van, mert az áramigényt túlnyomórészt atomerőművek fedezik az országban, nyáron pedig a fukusimai nukleáris válság utóhatásaként komoly fennakadásokra lehet számítani – írta a Nikkei.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.