2011. január. 31. 08:20 MTI/hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. január. 31. 08:28 Gazdaság

Magánnyugdíj: ma jár le a határidő

Egy hónappal hosszabbítsa meg a kormány a magán-nyugdíjpénztári nyilatkozatok leadási határidejét - ezt kérte az MSZP. Azok, akik a magán-nyugdíjrendszerben szeretnének maradni, már csak ma nyilatkozhatnak erről. Ezt eddig csaknem 70 ezren tették meg - írja a Népszava és a Népszabadság.

A pénztárban maradók annak ellenére "kiszerződnek" az állami nyugdíjpillérből, hogy fizetésük után a munkaadójuk továbbra is az állami tb-be utalja a 24 százalékos járulékot. A hatályos törvény szerint a magánpénztárban maradók ingyenes egészségügyi szolgáltatásra sem lesznek jogosultak idős korukban. (Nagy Anna kormányszóvivő ezzel kapcsolatban azt mondta a múlt hét végén: az egészségügyi ellátásra mindenki jogosult lesz, ha kell, ehhez módosítják a vonatkozó törvényeket.)

Ma lehet utoljára leadni a magán-nyugdíjpénztári nyilatkozatot annak, aki továbbra is kasszatag akar maradni. Az MSZP a hét végén azt kérte a kormánytól, hogy egy hónappal hosszabbítsa meg a határidőt, mert a párt szerint "százezres nagyságrendben" vannak azok, akik nem óhajtják átadni megtakarításaikat "Orbán Viktornak és tettestársainak" - írta a Népszava.

A Népszabadság szintén beszámol a hétfői határidő lejártáról. A lap szerint a nyugdíjbiztosító 38 irodájában lehet nyilatkozni a magánnyugdíjpénztárban maradásról. A Népszabadság szerint az utolsó napon várhatóan tovább emelkedik a maradók 70 ezres létszáma, de nem fogja elérni a pénztárak által várt 10-15 százalékos arányt. A hetvenezer maradó egyébként az összes magánnyugdíjpénztár-tag 3 százalékát sem teszi ki.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.