Az EU-tagországoknak szélesebbre kell tárniuk a kaput a kínai beruházások előtt, cserébe Peking támogatásáért az uniós adósságválságban - véli az uniós versenybiztos.
Európa nem zárhatja be az ajtót Kína előtt, amikor az folyamatosan hozzáférést kér az európai magánberuházásokhoz. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy ezen a területen is alapvető fontosságú a kölcsönösség - mondta pénteken, portugál látogatásán Joaquín Almunia.
Bár részletekbe nem bocsátkozott, hangsúlyozta, hogy Kína európai kötvényvásárlásai mindkét fél számára előnyösek: Pekingnek a jó hozamok miatt, a kibocsátóknak pedig azért, mert ezáltal új vásárlókat nyernek.
Ugyanakkor a legerősebb euróövezeti állam, Németország pénzügyminisztere a napokban úgy fogalmazott: "senki ne remélje, hogy politikai befolyást vásárolhat bármely euróövezeti országban, néhány milliárd eurós kötvényjegyzéssel".
Elemzők szerint a portugál, spanyol és olasz kötvényjegyzések sikere - az Európai Központi Bank aktív szerepe mellett - erősen összefügg Kína és Japán támogatási ígéreteivel.
Az EU és Kína már dolgozik egy olyan megállapodás létrehozásán, amely növeli a kétoldalú beruházások lehetőségét, és véget vet a kereskedelmi vitáknak. Kína legnagyobb kereskedelmi partnere az EU, míg a uniós külkereskedelmet tekintve Kína a második az Egyesült Államok után.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.