Ezüst emlékérmét bocsátott ki a Magyar Nemzeti Bank
A Magyar Nemzeti Bank 3000 forintos címletű ezüst emlékérmét bocsátott ki „Az Európai Unió Tanácsának magyar elnöksége” megnevezéssel annak alkalmából, hogy 2011 első félévében Magyarország tölti be az Európai Unió Tanácsának soros elnöki tisztségét - tudatta a bank. Újdonság, hogy az ezüst emlékérme selyemfényes változatát tematikus forgalmi sorba csomagolva forgalmazza a Magyar Pénzverő Zrt.
Az emlékérmét Rónay Attila tervezte. Az emlékérme előlapján, felső köriratban a „MAGYAR KÖZTÁRSASÁG” felirat olvasható. Az emlékérme két szélétől párhuzamosan induló, a középmező felé haladva egymástól elváló négy vonal és – a magyar zászlót jelképező – három sáv a középmezőben elhelyezett keretet tart. A keretet a „2011” verési évszám választja ketté. A keret felső – tömör – részén, egymás alatti vízszintes sorokban a „3000” értékjelzés és a „FORINT” felirat olvasható, az alsó részén a Magyar Köztársaság címerének ábrázolása, alatta a „BP.” verdejel látható.
Az emlékérme hátlapján az emlékérme két szélétől párhuzamosan induló, a középmező felé haladva egymástól elváló négy vonal és – a magyar zászlót jelképező – három sáv a középmezőben elhelyezett, kaput szimbolizáló keretet tart. A keret felső részén az Európai Uniót jelképező, tizenkét csillagból álló csillagkoszorú látható, közepén az „eu” betűpárral. A keret alsó részén az Országház épületének ábrázolása látható, előtérben a Dunával. Az emlékérme szélén, felső köriratban „AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSÁNAK” felirat, lent, egymás alatti vízszintes sorokban a „MAGYAR”, az „ELNÖKSÉGE” és a „2011” felirat olvasható. Az emlékérme alsó szélén, középen Rónay Attila tervezőművész mesterjegye látható.
Az emlékérme 925 ezrelék finomságú ezüstből készült, súlya 10 gramm, átmérője 30 mm. Az emlékérméből 8000 darab verhető, amelyből 5000 darab különleges – úgynevezett proof – technológiával készül.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.