LMP: politikus ne vezethesse a számvevőszéket
Kizárná az aktív politikusokat az Állami Számvevőszék (ÁSZ) vezetéséből az LMP törvényjavaslata.
A Schiffer András frakcióvezető és Vágó Gábor által hétfőn a parlamentnek benyújtott javaslat szerint az ÁSZ elnökévé, illetve alelnökévé nem lehetne olyan személyt megválasztani, aki a választást megelőző négy évben országgyűlési képviselő, a kormány tagja, helyi önkormányzati képviselő, polgármester, főpolgármester, alpolgármester, főpolgármester-helyettes, illetve párt helyi, területi vagy országos szervének választott tisztségviselője volt.
Az indoklásban azt írják, hogy az Állami Számvevőszék elnöke és alelnöke esetében – eltérően a hasonló közjogi jogállással rendelkező alkotmánybíráktól, illetve ombudsmanoktól – jelenleg nem érvényesül olyan jelölési szabály, amely meghatározott ideig kizárná a politikai szférából érkezett jelöltek megválasztását. A benyújtók jelzik, törvényjavaslatuk azt célozza, hogy az aktív politikusok ne ülhessenek át átmeneti idő nélkül a legfontosabb költségvetési ellenőrző szerv vezetőinek székébe.
Június 28-án, hétfőn dönthet az Országgyűlés az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnökének és alelnökének személyéről. Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője hétfői sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: reméli, hogy ezen a napon sikerül megválasztani a két tisztségviselőt. Közölte, továbbra is támogatják Domokos László Fideszes országgyűlési képviselőt az elnöki, Warvasovszky Tihamér székesfehérvári polgármestert pedig az alelnöki posztra.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.