Két százalékot dobott le magáról Budapest
A BUX több mint két százalékos veszteségét hozta a csütörtöki kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, ami egyrészt a negatív nemzetközi hangulatnak, másrészt a Mol zuhanásának volt betudható.
Alaposan elrontotta a csütörtöki tőzsdei hangulatot a vártnál rosszabb amerikai munkanélküliségi adat. A tőzsdék addig is a negatív tartományban jártak, utána azonban további jelentős mínuszokat szedtek össze. A BUX 2,1 százalékos veszteséggel, 15 100 ponton végzett. A forgalom 14,7 milliárd forint volt, ami kismértékben elmarad az idei átlagtól.
A vezető részvények közül egyedül a Magyar Telekom tudott erősödni, árfolyama 0,5 százalékkal 574 forintra ment föl. A Richter és az OTP két százaléknál is nagyobb veszteséget szenvedett el, előbbi 2,2 százalékkal 33 750 forintra, utóbbi 2,5 százalékkal 3501 forintra gyengült.
A Mol kapcsán rendkívül aggasztó hírek láttak napvilágot, az orosz Kommerszant napilap ugyanis csütörtöki számában közölte: előfordulhat, hogy visszaadják az orosz államnak a félig a Mol tulajdonában lévő vegyes vállalat által kiaknázott nyugat-szibériai Zapadno-Malobalikszkoje (Zapadno-Malobalik, ZMB) kőolajmezőt.
A Mol szénhidrogén termelésének 20 százalékát teszik ki a főként Oroszországból érkező szállítások, a ZMB mező elvesztése jelentős érvágást jelentene a társaság számára, ennek megfelelőn a részvény árfolyama 3,8 százalékkal 11 550 forintra hanyatlott a budapesti kereskedésben.
Ecoline/Quaestor
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.