Beolvadt a Magyar Telekomba két társaság
Megszavazta a Magyar Telekom Nyrt. (MT) hétfői rendkívüli közgyűlése a T-Kábel Magyarország Kft. és a Dél-Vonal Kft. beolvadását az MT-be.
A Dél-Vonal a T-Kábel 100 százalékos tulajdonában volt, míg a T-Kábel az MT 16,4 százalékos közvetlen és 83,6 százalékos közvetett tulajdonában állt. A közvetett tulajdonos az MT 100 százalékos leányvállalata, az Investel Zrt. volt. A rendkívüli közgyűlésen a részvényesek 64,57 százaléka, azaz 672.284.468 szavazati jog vett részt.
A beolvadásokat Christopher Mattheisen, a társaság elnök-vezérigazgatója azzal indokolta, hogy a csoport így versenyképesebb ajánlatokat tud adni a vezetékes és mobil felhasználóinak mindhárom képernyőn, televízión, számítógépen és mobil monitoron. Azaz televíziós, internetes és távközlési szolgáltatást egyszerre tud nyújtani. Hozzátette: a működési hatékonyság is javul az összeolvadás eredményeképpen, s összességében 1 milliárd forint megtakarítást tesz lehetővé éves szinten.
A közgyűlésig, illetve a közgyűlésen összesen 2 részvényes jelezte, hogy bizonyos számú részvényszám erejéig nem kíván részt venni a beolvadások, átalakulás után létrejövő jogutód társaságban, az MT-ben. Számukra törzsrészvényenként 344 forintot fizet a társaság. Az MT figyelmeztette a részvényeseket, hogy ez az ár jóval a tőzsdei részvényárfolyam alatt van.
A rendkívüli közgyűlésig 1.250 részvény tekintetében érkezett ilyen jelzés, míg a helyszínen a MagyarCom Holding GmbH jelezte, hogy 1.822 részvény erejéig kilép a jogutód társaságból azért, hogy megmaradjon és ne változzon az MT-ben lévő 59,298 százalékos tulajdoni hányada. A MagyarCom az MT-ben a Deutsche Telekomot képviseli.
A T-Kábel analóg és digitális tv, illetve szélessávú internet, és internet alapú távközlési szolgáltatást nyújt 320 ezer ügyfelének. A Dél-Vonal Csongrád és Békés megyében 3.800 előfizetőnek nyújt kábelszolgáltatást.
A T-Kábel 2008. december 31-én 20,5 milliárd forint értékű eszközzel és ugyanilyen értékű forrással rendelkezett. Vagyona 4,971 milliárd forintot, a jegyzett tőkéje pedig 920 millió forintot tett ki.
A Dél-Vonal eszközei és forrásai, külön-külön 161,904 millió forintot értek el, a saját vagyona 115,022 millió forint, a jegyzett tőkéje pedig 3 millió forint volt.
Az MT eszközei, illetve forrásai megegyezően, külön-külön 965,252 milliárd forintot tettek ki december végén. A cég saját vagyona 358,4 milliárd forint, a jegyzett tőkéje pedig 104.274.561.500, azaz száznégymilliárd-kettőszázhetvennégymillió-ötszázhatvanegyezer-ötszáz forint volt december végén.
A beolvadás, átalakulás során egyik társaság sem élt az átértékelés lehetőségével. Az átalakulás után az MT jegyzett tőkéje a kilépő részvények névértékével megegyezően csökkent, s a beolvadásoknak és átalakulásnak, illetve a kilépő részvényeknek megfelelően változott a vagyonmérleg és vagyonleltár is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.